produkcja-trumien

Nietypowe zamówienia związane z pochówkiem oraz produkcja trumien na życzenie

Tematy dotyczące śmierci z pewnością nie należą do szczególnie przyjemnych, jednakże w końcu każdego z nas dotkną. Warto więc wiedzieć, jak można przygotować ostatnią drogę bliskiej osobie i umożliwić pożegnanie z nią. O tym, co w tej kwestii można zrobić, zamierzamy opowiedzieć w naszym artykule.

Tradycyjne i nietypowe zamówienia związane z pochówkiem

W Polsce ciągle jeszcze najczęściej chowa się zmarłych w tradycyjnej trumnie oraz grobie. Jednakże coraz więcej osób decyduje się poprzedzać pochowanie bliskiej osoby poddaniem jej ciała kremacji. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku zakłady pogrzebowe oferują wiele różnorodnych usług dostosowanych do życzeń swoich zleceniodawców.

Podstawowym zadaniem zakładów pogrzebowych jest zapewnienie kompleksowej organizacji pogrzebu, w taki sposób, aby bliscy osoby zmarłej, pogrążeni w żałobie, w jak najmniejszym stopniu musieli być w to zaangażowani – mówi nam pracownik działającego całodobowo Zakładu Pogrzebowego „Witwicka” z Wrocławia.

Do podstawowych zadań zakładu pogrzebowego należy:

  • przewiezienie ciała zmarłego do chłodni
  • wyrobienie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego
  • wyrobienie wszystkich niezbędnych dokumentów w razie konieczności sprowadzenia zwłok z zagranicy
  • przygotowanie miejsca pochówku
  • zarezerwowanie terminu spopielenia ciała w dostępnych krematoriach
  • zorganizowanie całej ceremonii pogrzebowej, w tym, jeśli takie będzie zlecenie, zamówienie oprawy muzycznej, kwiatów, wieńców, a także autokaru dla osób mających wziąć udział w pogrzebie.

 

Oczywiście wszystkie działania zakładu pogrzebowego wcześniej poprzedzone są wszelkimi uzgodnieniami dokonanymi z osobami zlecającymi pogrzeb. Zazwyczaj pogrzeb jest organizowany w taki sposób, aby koszty związane z jego realizacją nie przekroczyły kwoty zasiłku pogrzebowego. Jeśli jednak z powodu różnych dodatkowych okoliczności (np. transport ciała z zagranicy) lub na życzenie zleceniodawcy koszty te będą wyższe, to zakłady pogrzebowe umożliwiają spłatę należności w ratach.

Produkcja trumien, urn i nagrobków oraz pomników

Wiele zakładów pogrzebowych, oprócz organizacji samych pochówków, oferuje wiele dodatkowych usług z tym związanych. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy:

  • własne chłodnie do przechowywania ciał osób zmarłych
  • całodobowy transport zmarłych, w tym także transport międzynarodowy
  • produkcja trumien i urn
  • wykonywanie nagrobków i pomników.

 

Szczególne znaczenie ma tutaj własna produkcja trumien, którą zakłady dostosowują do indywidualnych życzeń zleceniodawców, uwzględniając przede wszystkim wymiary trumny i dostosowując ją do postury osoby zmarłej.

Materiał partnera