targi nasion konopi

Największe imprezy targowe nasion konopi indyjskich w Europie

Co roku organizowane są imprezy targowe nasion konopi. Warto udać się chociaż na jedną z nich, aby poszerzyć swoją wiedzę o konopiach, poznać nowinki technologiczne związane z marihuaną, przeżyć fajną przygodę, spotkać największe osobistości z danego środowiska i poznać fantastycznych ludzi. Sprawdziliśmy, jakie są największe targi nasion konopi indyjskich w Europie, kiedy się odbywają i co je wyróżnia.

Spannabis Barcelona


Spannabis w Barcelonie to największe targi konopne na świecie i miejsce spotkań całej europejskiej sceny konopi. O statusie imprezy świadczy fakt, że organizowana jest od 17 lat i w jej trakcie odbyło się aż 8 edycji Światowych Konferencji Konopnych.
Targi Spannabis to ponad 300 wysokiej sławy wystawców, międzynarodowi giganci rynku, najnowsze, wiarygodne informacje i nowinki technologiczne z branży, szansa na zaznajomienie się z alternatywnym i medycznym zastosowaniem marihuany i nasion konopi. Całość rokrocznie uświetniają światowe gwiazdy muzyki reggae. Na uwagę zasługuje również konkurs Euro Pitch Event, współorganizowany przez ICBC – International Conference on Cannabis Businesses, będący doskonałą okazją dla zasłużonych firm na zaprezentowanie innowacyjnych projektów.

Mary Jane Berlin

Mary Jane w Berlinie to wyjątkowe, najszybciej rozwijające się targi w Europie będące jednocześnie festiwalem o największej przestrzeni otwartej. Na powierzchni 13 000 metrów kwadratowych możemy spotkać blisko 250 wystawców z całego świata. Imprezy podzielone są na dwie strefy – indoor i outdoor. Na targach są dwie sceny festiwalowe z najlepszą muzyką na żywo oraz ogromna przestrzeń Street Food. Mary Jane, jak żadna inna impreza, obfituje w masę atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Ponadto odwiedzający mogą wziąć udział w sympozjum naukowym, testować nowe produkty, zasięgnąć opinii ekspertów, a także zrelaksować się na plaży czy ochłodzić się w trakcie kąpieli w Sprewie.

Cannafest Praga

Cannafest w Pradze to ponad 260 wystawców z 26 krajów. Obok największych firm z branży konopnej, od których można nabyć najróżniejsze wyroby z konopi, jest strefa warsztatowa sponsorowana przez czeską pozarządową grupę społeczną Kanopa. Na Cannafest rokrocznie organizowana jest profesjonalna konferencja, na której pojawiają się światowej sławy eksperci, m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Izraela, Australii czy Słowenii. Bilet na targi upoważnia do wstępu na różne nocne imprezy organizowane w różnych częściach miasta.

Cultiva i Hanfexpo Wiedeń

Wiedeń może się poszczycić aż dwiema ogromnymi imprezami targowymi konopi. Cultiva Hanfmesse to blisko 150 wystawców na łącznej powierzchni 6000 metrów kwadratowych ogrodu botanicznego. Nie zabraknie na niej ciekawych referatów o składzie, zastosowaniu i nowych doświadczeniach związanych z marihuaną. To również muzyka na żywo i wyjątkowy, już tradycyjny, pokaz dmuchania szkła. Prym wiodą konopie medyczne, dlatego też od 2018 r. można udać się do specjalnej loży dla entuzjastów leczenia medyczną marihuaną, w której będą mogli zaczerpnąć porad i informacji.

Hanfexpo to ponad 150 wystawców z kraju i zagranicy na hali Marx, pragnących przede wszystkim przedstawić wszechstronność zastosowań marihuany – od żywności i farmaceutyków poprzez odzież, na materiałach budowlanych kończąc. Nie brakuje atrakcji ani najnowszych trendów ze świata konopnego.

Przy okazji wizyty w Wiedniu można odwiedzić niezwykłe Muzeum Marihuany. Prawo w Austrii zezwala na hodowanie roślin marihuany w celach ozdobnych, pod warunkiem ich usunięcia, zanim wejdą w proces kwitnienia i zaczną wytwarzać substancje psychoaktywne. Możemy więc spotkać tam przepiękne okazy roślin i dowiedzieć się ciekawych rzeczy na ich temat.

Cannabiz Warszawa i Kanaba Fair Kraków

Jak zapewnia nas jeden z założycieli sklepu konopnego Pan Pestka oraz sędzia Cannabis Cup w Amsterdamie, Polska również może się poszczycić znakomitymi targami:

Regularnie uczestniczymy w największych europejskich targach konopnych i z dumą musimy przyznać, że Cannabizz w Warszawie i Kanaba Fair w Krakowie, choć są młodymi imprezami, to otworzyły przed Polską szansę na dołączenie do wiodących organizatorów targów konopi w Europie. Utworzenie tych festiwali było rzuceniem wyzwania wizerunkowi państwa konserwatywnego. Rynek konopny kwitnie, targi w błyskawicznym tempie się rozwijają, mają znaczący wpływ na poziom świadomości o marihuanie i reprezentują naprawdę światowy poziom”.

Cannabizz w Warszawie odbywa się od 2017 roku w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO. Na ponad 10 000 metrów kwadratowych przestrzeni wystawowej można nabyć akcesoria czy oświetlenie do uprawy, nasiona dla kolekcjonerów, a także najróżniejsze produkty wykonane na bazie CBD. Cannabizz mocno stawia na edukację, więc co roku organizuje konferencję, podczas której eksperci, lekarze, prawnicy oraz aktywiści z całego świata dzielą się swoją wiedzą o przemysłowych zastosowaniach konopi, rzemieślnictwie, statusie prawnym czy ich leczniczym działaniu.

Kanaba Fair odbywa się od 2016 roku w Forum Wydarzeń w Krakowie. Targi podzielone są na 6 stref, gdzie możemy nabyć produkty z konopi i wszystko potrzebne do ich uprawy, wziąć udział w warsztatach i wykładach o tematyce konopnej, dobrze zjeść, odpocząć lub porozmawiać o biznesie przy drinku. Kanaba Fair jest świetnym miejscem na poznanie osobistości ze środowiska konopnego, aktywistów Wolnych Konopi i innych organizacji.

Materiał partnera