urządzenia vendingowe

Najważniejsze funkcjonalności automatów vendingowych

Automaty vendingowe to urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu miejscach publicznych, takich jak biurowce, baseny, siłownie czy centra handlowe. Te funkcjonalne automaty do przekąsek są świetną opcją dla tych, którzy ulubione produkty chcą mieć zawsze pod ręką. Jakie są ich możliwości? W co wyposażone są najnowocześniejsze maszyny tego typu na rynku?

Charakterystyka dobrej klasy automatów

Dobrej jakości automaty vendingowe są dziś wyposażone w nowoczesne ekrany dodatkowe, a także w regulację temperatury, dużą szybę z wąską aluminiową ramką i wysokiej klasy podświetlenie LED, dzięki któremu prezentowany asortyment jest doskonale widoczny. Konstrukcja powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby klient bez problemu zobaczył wszystkie produkty. Orientacyjna powierzchnia ekspozycyjna w jakościowych automatach wynosi około 900 – 1100 miejsc.

W wysokiej klasy urządzeniach montuje się montażowe otwory systemu kotwienia, które chronią automat przed przesuwaniem i przechyleniem, czy to przypadkowym, czy celowym. Dobrym rozwiązaniem są również sprężyny transportowe, dzięki którym możliwe jest łączenie i regulowanie szerokości wyboru dla dowolnych produktów.

Ponadto warto zwrócić uwagę na wyjątkowo wydajną izolację i wewnętrzną regulację temperatury w zakresie 5°C – 24°C. To pozwala utrzymać optymalne warunki w urządzeniu przy minimalnym zużyciu energii

Co więcej, świetnie sprawdza się możliwość zastosowania dowolnego systemu płatniczego, w tym do płatności bezgotówkowych, które współcześnie dominują wśród konsumentów. Do takiej grupy automatów zaliczają się poszczególne modele Vendim: 10, 10s oraz 11 Pro.

Są to urządzenia ze specjalistycznym oprogramowaniem, które rewelacyjnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba pozasklepowego kupowania produktów spożywczych (i nie tylko).

Niezawodne zabezpieczenia

Niestety automaty często ulegają kradzieży. Jest to efekt niedostatecznego nadzoru i zbyt małych zabezpieczeń.

Dlatego doskonałym rozwiązaniem będą automaty vendingowe z zamkiem antywłamaniowym (który umożliwia dostęp tylko osobom upoważnionym), opcją monitoringu oraz z alarmem przeciwwłamaniowym online i offline. 

Wszystko to sprawia, że umieszczone wewnątrz produkty są bezpieczne – nawet, jeśli maszyna jest ustawiona w mało widocznym miejscu.

Dodatkowe udogodnienia

Najbardziej zaawansowane modele automatów mają windę, która umożliwia delikatne i bezpieczne, ale także efektowne wydawanie różnych produktów. Nie ma mowy o głuchych upadkach, które często kończą się uszkodzeniem produktu (zwłaszcza, jeśli z dużej wysokości spada np. puszka z napojem gazowanym).

Równie dobrze sprawdzają się czujniki podczerwieni, gwarantujące wydanie produktu, bez ryzyka zacięcia się przekąski lub napoju po opłaceniu. Podobnie przydatną funkcją będzie podświetlenie przypominające, które będzie migać już po wydaniu i przypominać klientowi o zabraniu zakupionej rzeczy.

Materiał partnera