trendy w jubilerstwie

Najnowsze trendy w jubilerstwie

Jeżeli lubisz wyróżniać się w tłumie, a jednocześnie chcesz dotrzymać kroku najnowszym trendom, to zapewne śledzisz modowe nowości i dbasz o to, by choć jeden element twojej garderoby był na czasie. Projektanci na każdy sezon przygotowują coś nowego, co krojem, kolorem lub stylem różni się od poprzednich modowych „edycji”. Dotyczy to trendów nie tylko w ubiorze, ale również w aranżacji wnętrz czy w sylwetkach nowo wypuszczanych na rynek modeli aut. Moda znajduje odbicie także w stylu życia.

Zmienna moda, ponadczasowa jakość

Nawet tak niewielkie komponenty ubioru jak biżuteria ulegają różnym modom. Ciężkie, masywne korale modne jednego lata mogą w kolejnym śmieszyć. Cygańskie koła w uszach mogą zostać wyparte przez ledwie widoczne wkręty z kryształków znanych marek. Męska biżuteria, rzadko obecna jeszcze kilkanaście lat temu, dzisiaj nie szokuje, a wręcz uznawana jest za wyraz siły charakteru i indywidualizmu. Oczywiście nadążając za aktualnymi kierunkami w jubilerstwie i nie tylko, warto zwrócić uwagę na to, czy dana nowość pasuje do konkretnej osoby.

Są takie trendy, które jedni pokochają od razu, a inni nigdy nie będą do nich przekonani. I dobrze. Wszak projektanci oferują dziś taką różnorodność, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Coś, co leży w jego charakterze i dodaje uroku, co będzie subtelne a jednocześnie wyrazi to, co kochamy.

Warto poszukiwać oryginalnych i gustownych projektów, wykonanych precyzyjnie, z wykorzystaniem doskonałych materiałów. W przypadku biżuterii mogą to być autorskie kolekcje, wykorzystujące ponadczasowe metale szlachetne, łączące ich uniwersalność z unikatowym designem. Mogą być wykonywane na zamówienie, zaspokajając nie tylko oczekiwania klientów, ale również podkreślając ich pasje czy charakter – wyjaśnia projektantka z firmy Schiele.

Pokaż mi swoją biżuterię, a powiem ci jakie masz hobby

Zamiłowanie do uprawiania sportów czy hobby motoryzacyjne rzeczywiście można wyrazić poprzez odpowiednio dobraną biżuterię personalizowaną: wygodny wisiorek, bransoletkę lub obrączkę. Wybrane kolekcje spotykane na rynku wykorzystują motywy sprzętów sportowych, oferują także biżuterię inspirowaną tarczami hamulcowymi sportowych motocykli. Brzmi oryginalnie? I takie jest.

Jak widać moda na dany styl życia i trendy w jubilerstwie mogą iść w parze. Można połączyć uprawianie sportu, dążenie do minimalizmu oraz chęć podkreślenia kobiecości biżuterią. A jeżeli dodać do tego jeszcze unikalny projekt jubilerski nawiązujący do sprzętów wykorzystywanych na siłowni, może się okazać, że dla osób, które chcą być na czasie, takie połączenie będzie rozwiązaniem idealnym.

Materiał partnera