podnośnik koszowy

Nabycie podnośnika koszowego – zakup czy wynajem?

Prowadzenie prac na wysokości wymaga zastosowania podnośnika koszowego, jednak zakup tego typu sprzętu to spory wydatek. Wiele firmy decyduje się zatem na wynajem podnośnika, co jest nie tylko opłacalne pod względem finansowym, ale także umożliwia uniknięcie sytuacji, w której zakupiony, drogi sprzęt do pracy na wysokości będzie używany sporadycznie np. ze względu na małą ilość zleceń. Jakie są zalety i wady obu rozwiązań?

Jakie są zalety i wady zakupu podnośnika koszowego?

Zakup podnośnika koszowego zwiększa zakres wykonywanych prac w przypadku przedsiębiorców działających np. w sektorze budowlanym, jednak jest to jedyna zaleta takiego rozwiązania. Nabycie podnośnika wiąże się z wyjątkowo dużą inwestycją, na którą nie każdego przedsiębiorcę stać. Ogromne wydatki na zakup niezbędnego sprzętu to nie wszystko, bo konieczne jest też zadbanie o jego stan techniczny, który jest podstawą bezpieczeństwa podczas korzystania ze zwyżki. Kolejnym problemem może okazać się konieczność zatrudnienia operatora podnośnika posiadającego niezbędne uprawnienia, co wpływa na pojawienie się dodatkowych kosztów. Oznacza to, że zdecydowanie lepszą opcją jest wynajem podnośnika koszowego, który będzie idealnie dopasowany do prowadzonych prac.

– Podnośniki koszowe stosowane są w czasie wykonywania wielu prac na wysokości. Zakup wysokiej jakości sprzętu to duży wydatek, do którego trzeba także doliczyć koszty niezbędnych napraw i konserwacji. Osoby chętne do zakupu podnośnika koszowego muszą też dysponować niezbędną przestrzenią do jego garażowania i zabezpieczenia przed działaniem czynników wpływających na stan techniczny. Z tego względu znacznie bardziej opłacalną i coraz chętniej wybieraną opcją jest wynajem podnośnika koszowego, co umożliwia także uniknięcie konieczności przeszkolenia pracowników w celu jego bezpiecznej obsługi – wyjaśnia ekspert z firmy Usługi Transportowo Sprzętowe – Handel Jan Gredel z Wrocławia.

Jakie zalety i wady ma wynajem podnośnika koszowego?

Wynajem specjalistycznego podnośnika koszowego wraz z obsługującym maszynę operatorem to bardzo opłacalny wybór. Powala on nie tylko uniknąć dużych inwestycji o niewiadomej stopie zwrotu, ale także podołać np. nietypowym zleceniom i dzięki temu wyprzedzić konkurencję. Nawiązanie współpracy z firmą oferującą wynajem różnego typu podnośników to wyjątkowo dobra decyzja, która pozwala osiągać dodatkowe zyski stosunkowo małym kosztem. Decydując się na wynajem podnośnika koszowego, możemy liczyć na dopasowanie sprzętu do rodzaju wykonywanej pracy na wysokości oraz ukształtowania terenu. Dobre firmy, które świadczą usługi wynajmu podnośników, dysponują różnorodnym sprzętem, dopasowanym do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz w trudnym terenie. Dodatkową zaletą jest profesjonalna obsługa podnośnika i pewność, że praca zostanie wykonana na czas sprzętem, który zapewni bezpieczeństwo korzystających z niego osób. Wśród wad tego rozwiązania jest niewątpliwie to, że wynajem sprzętu wymaga zamówienia usługi oraz uregulowania kwestii formalnych z tym związanych. Jednak obecnie działające na rynku firmy w trosce o klientów realizują usługi szybko, a kwestie spisywania dokumentacji ograniczają do minimum, dzięki czemu jest to bardzo łatwa procedura. 

Materiał partnera