Nabycie drukarki – kupno czy dzierżawa?

Drukarki to jedne z podstawowych sprzętów biurowych. Ich różne modele są wykorzystywane w niemal wszystkich firmach. Niekiedy może okazać się, że w związku ze specyfiką prowadzonej działalności potrzebny będzie duży i profesjonalny sprzęt do drukowania. Właściciel firmy ma wtedy dwa rozwiązania – zakup lub dzierżawę drukarki. Co bardziej się opłaca?

Dlaczego dzierżawa drukarki może być dobrym rozwiązaniem?

W niektórych biurach potrzebny jest sprzęt, który każdego dnia będzie drukował setki, a nawet tysiące stron dokumentów. Ponadto warto, aby umożliwiały one jednocześnie kserowanie oraz skanowanie. Takie urządzenia niestety nie należą najtańszych. Inwestycja w zakup sprzętu wielofunkcyjnego nie zawsze jest dobrą alternatywą – zwłaszcza dla małych firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność.

Dzierżawa drukarki to słuszna opcja z kilku względów:

  • jeżeli nie masz wystarczającej ilości gotówki, to dzięki możliwości wynajmu sprzętu w twoim biurze pojawi się nowoczesne urządzenie;
  • będąc dzierżawcą drukarki, nie martwisz się o jej serwis, naprawy – kwestie te leżą po stronie wynajmującego;
  • firma oddająca urządzenie w dzierżawę zwykle zajmuje się również dostarczaniem materiałów eksploatacyjnych, czyli tuszy lub tonerów;
  • umowa dzierżawy jest zawierana tylko na określony czas, co sprawia, że wynajmujesz sprzęty tylko na taki okres, w którym rzeczywiście będzie on dla ciebie przydatny.

Kiedy warto zdecydować się na zakup drukarki do biura?

Jeżeli budżet firmy na to pozwala, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na zakup drukarki. Taka decyzja też ma swoje zalety.

W przypadku biur, gdzie urządzenie nie będzie intensywnie eksploatowane, można zdecydować się na nieco tańszy sprzęt. Jego zakup nie będzie stanowił bardzo poważnego wydatku.

Ponadto jest to wyjście z sytuacji dla wszystkich tych, którzy cenią sobie możliwość dysponowania sprzętem na własnych warunkach. Kupując drukarkę, można samodzielnie decydować o wykorzystywanych w niej materiałach eksploatacyjnych oraz o sposobie jej serwisowania i konserwacji. Oprócz tego, kiedy sprzęt nie będzie już potrzebny, można go sprzedać.

Zarówno oferta urządzeń przeznaczonych do oddania w dzierżawę, jak i na sprzedaż jest bardzo bogata – wystarczy przyjrzeć się temu, co ma do zaproponowania firma Ksero Contakt.

Drukarki oraz sprzęt wielofunkcyjny można wybrać, uwzględniając potrzeby firmy. Różnią się one między sobą nie tylko szybkością druku, ale także funkcjami – niektóre z urządzeń umożliwiają również wysyłanie dokumentów faksem.

Materiał partnera