nadruk na koszulce

Na jakich podłożach można drukować?

Nadruki na odzieży, dodatkach i gadżetach to popularny sposób na skuteczną reklamę firmy. Umieszczając logo lub nazwę wyróżnia się ją na tle konkurencji oraz dociera do szerokiego grona potencjalnych klientów. Ma to również niemałe znaczenie wśród pracowników danej firmy – nadruki bądź hafty na ubraniach sprawiają, że wizerunek jest bardziej profesjonalny. Wyjaśniamy, na jakich podłożach można drukować dostępnymi metodami druku.

Sitodruk bez ograniczeń – drukowanie na każdym materiale

Metoda sitodruku pokazuje, że nie ma materiału, na którym nie można umieścić wybranego motywu. Logo, grafika lub napis będą zawsze dobrej jakości – niezależnie od tego, czy znajdą się na bawełnie, skórze, poliestrze, czy tworzywie sztucznym. Klienci drukarni decydują się umieszczać sitodruki najczęściej na odzieży roboczej, czapkach z daszkiem, T – shirtach, plecakach, kaskach i bluzach. Spektrum podłoża jest zatem bardzo szerokie, ponieważ dopuszcza zarówno powierzchnie płaskie, jak i wypukłe.

Sitodruk w 100% odwzorowuje barwy, dzięki czemu nadruk jest wyrazisty i realny. Oprócz tego na jego jakość nie wpływa nawet częste pranie i promieniowanie UV. Jest zatem nie tylko uniwersalną metodą druku, ale także wytrzymałą i najczęściej stosowaną.

Nadruk DTG – dedykowany głównie bawełnie

Cyfrowy nadruk DTG jest przeznaczony głównie dla bawełny. Umieszcza się go również na wiskozie, lnie oraz jedwabiu mających zarówno ciemną, jak i jasną barwę. Główną cechą wyróżniającą nadruk DTG są właściwości oddychające. Z tego powodu tak często towarzyszy odzieży sportowej lub skarpetkom, którym potrzebna jest duża przepuszczalność powietrza. Ponadto nie kruszy się nawet w wyniku intensywnej eksploatacji i częstego prania.

Jak mówi pracownik firmy BDS oferującej usługi znakowania odzieży i gadżetów: Nadruk DTG doskonale odwzorowuje wszystkie kolory użyte w szablonie, a także gradienty, czyli przejścia barw. Dzieje się tak, ponieważ napisy i grafiki umieszczane są bezpośrednio na podłożu. To stosunkowo niedawno wprowadzona technologia, ale daje bardzo szybkie rezultaty – jeden nadruk można uzyskać nawet w mniej niż godzinę, a realizacja nie wymaga dużego nakładu.

Nadruki na szlafrokach i ręcznikach dzięki haftowi komputerowemu

Materiały, z których wykonane są szlafroki i ręczniki są niesforne dla nadruków. Bardzo często mają frotową i wymagającą powierzchnię. Metoda haftu komputerowego pozwala jednak nanosić wybrane wzory na właśnie tak specyficzne podłoże.  Drukarnie wykorzystują w niej nici w prawie 15 kolorach, a powierzchnia druku jest nieograniczona. Powstały haft jest odporny na ogień, a także pranie i prasowanie w wysokich temperaturach.

Haft komputerowy naszywkowy dla delikatnych tkanin

W przypadku bardzo delikatnych tekstyliów, które mogłyby zostać uszkodzone pod wpływem zwykłego haftu komputerowego, istnieje alternatywa w postaci naszycia emblematu. Umieszcza się go z wykorzystaniem silnego kleju lub nici mocujących.

Najważniejszą cechą naszywki wykonanej tą metodą druku jest wodoodporność.  Sprawdzi się szczególnie na takich podłożach jak buty, plecaki lub płaszcze, które niejednokrotnie narażone są na zamoczenie.

Materiał partnera