magazyny

Na czym polega idea self storage?

Self storage to wynajem magazynów do przechowywania przedmiotów różnego typu. Pomysł ten narodził się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Idea jest obecnie bardzo powszechna w Europie Zachodniej i Australii. W Polsce nie jest jeszcze bardzo znana, niemniej w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Dowiedz się, na czym dokładnie polega self storage, jakie są najważniejsze zalety tej usługi i kto z niej korzysta.

Self storage – główne założenia

Idea self storage polega na wynajmowaniu komórek w magazynach przeznaczonych do przechowywania różnych przedmiotów. Po podpisaniu umowy z firmą świadczącą tego typu usługi klient otrzymuje indywidualny PIN umożliwiający korzystanie z magazynu bez ograniczeń, praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Self storage ma także wiele innych zalet.

Klienci mogą podpisać umowę na krótszy lub dłuższy okres i wynająć powierzchnię o wielkości najlepiej dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb. Przechowywane przedmioty są bezpieczne dzięki całodobowemu monitoringowi i systemowi alarmowemu – wyjaśnia pracownik firmy Best Storage.

Kto korzysta z self storage?

Z magazynów self storage korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Tych pierwszych do korzystania z usługi skłania często mała powierzchnia mieszkania lub brak piwnicy czy innego miejsca do składowania przedmiotów.  W magazynach można składować sprzęty, z których chwilowo nie korzystamy, a także rzeczy, których nie chcemy wyrzucić, na przykład:  zimowe swetry, różnego rodzaju  sprzęt sportowy i turystyczny (narty, kajaki, namioty), opony do aut, książki oraz podręczniki. Wynajęcie powierzchni magazynowej może być szczególnie pomocne w różnych okolicznościach, zwłaszcza podczas przeprowadzki czy remontu mieszkania. Firmy oferujące tego typu usługi wychodzą także naprzeciw oczekiwaniom kolekcjonerów, którzy nie chcą przechowywać w swoim domu czy mieszkaniu cennych przedmiotów.

Ważną grupą klientów są także przedsiębiorstwa i instytucje. W tym przypadku self storage jawi się jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych magazynów. Na wynajmowanych powierzchniach gromadzi się dokumentację, sprzęt biurowy i różnego rodzaju urządzenia.

Gdzie znajdują się magazyny self storage?

Magazyny self storage znane są głównie mieszkańcom aglomeracji miejskich – takich jak Warszawa, Poznań czy Wrocław. Wynika to z tego, że w miastach istnieje większe zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Poza tym taka lokalizacja magazynów pozwala firmom je wynajmującym na osiągnięcie progu rentowności. Magazyny zwykle znajdują się na obrzeżach miast, w miejscach, do których mieszkańcy mniejszych ośrodków mogą łatwo dotrzeć samochodem lub innymi środkami transportu.

Materiał partnera