Ładowarka kołowa

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie ładowarki kołowej?

Ładowarki kołowe należą do najczęściej spotykanych maszyn na placach budów. Są bardzo przydatne przy różnego rodzaju pracach ziemnych wymagających szybkiego załadunku i transportu materiału na niewielką odległość. Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem ładowarki kołowej, przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Pojemność i rodzaj łyżki

Wynajmując ładowarkę kołową, zwróć uwagę przede wszystkim na pojemność i rodzaj łyżki maszyny. Łyżka o dużej pojemności pozwala na nabranie większej ilości materiału, ale jeśli planujesz pracę w trudno dostępnym miejscu, lepszym wyborem może być mniejszy model. Standardowo ładowarki wyposażone są w łyżki ogólnego przeznaczenia, które nadają się do luźnych i niezbyt twardych materiałów, takich jak ziemia, glina czy żwir, ale istnieją również modele łyżek przeznaczone do konkretnych prac: załadunku węgla, pracy w kopalniach i kamieniołomach czy czołowego załadunku granitu.

Dodatkowy osprzęt

Ładowarki kołowe to maszyny znacznie bardziej uniwersalne, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Ich funkcjonalność może być znacznie poszerzona dzięki dodatkowemu osprzętowi. Ładowarkę kołową można wyposażyć w chwytak do drewna, co pozwoli na przenoszenie krótkich i długich kłód, widelce, które „przekształcą” ją w wózek widłowy, a także ramiona do podnoszenia i transportowania różnych ładunków. Jeśli planujesz wypożyczyć kilka maszyn, być może wystarczająca okaże się ładowarka z dodatkowym osprzętem?

Udogodnienia dla operatora

Nowoczesne maszyny budowlane wyposażone są w liczne udogodnienia dla operatora. Decydując się na wynajem ładowarki kołowej, upewnij się, że praca za jej pomocą będzie komfortowa i bezpieczna. Maszyna powinna mieć kamerę cofania zwiększającą bezpieczeństwo operatora, oświetlenie LED ułatwiające pracę w nocy czy podgrzewane lusterka zewnętrzne zapewniające odpowiednią widoczność podczas pracy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Na pewno przyda się także klimatyzacja oraz ogrzewana tylna szyba.

Renoma wypożyczalni

Parametry maszyny są najważniejsze, ale powinieneś wziąć pod uwagę również renomę wypożyczalni, z której usług chcesz skorzystać. Dowiedz się, ile lat działa na rynku, a więc czy ma niezbędne doświadczenie, a także jak liczną flotę maszyn posiada. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę internetową danej firmy oraz zapoznając się z opiniami wystawionymi przez jej dotychczasowych klientów. Do niezawodnych wypożyczalni maszyn budowlanych można zaliczyć firmę Bellator, która działa w branży od 2012 roku. Dysponuje ona dużym wyborem maszyn budowlanych i drogowych, które można wynająć na krótszy lub dłuższy okres, jak również nabyć na stałe. Przedsiębiorstwo prowadzi własny serwis, dzięki czemu może zagwarantować sprawność oferowanych urządzeń.

Materiał partnera