Myjka do fartuchów

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru myjki do fartuchów?

Myjka do fartuchów to element wyposażenia śluzy higienicznej w branżach takich, jak lakiernia, przetwórstwo spożywcze lub ubojnia. Zastosowanie środków ostrożności oraz odpowiednie oczyszczenie fartuchów i butów roboczych jest niezbędne do zachowania koniecznych standardów. Dowiedz się, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie myjki do fartuchów.

Kiedy należy zadbać o wyposażenie firmy w myjkę do fartuchów?

Myjka do fartuchów to produkt często wykorzystywany w zakładach produkcyjnych, w których podczas pracy może dojść do zabrudzeń odzieży ochronnej. Zazwyczaj jest to niezbędne urządzenie w przetwórstwie mięsnym, rybnym, spożywczym czy w lokalach gastronomicznych. Myjka do fartuchów ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest sprawne oczyszczenie tej części ubrania ochronnego. Zazwyczaj takie wyposażenie można zamówić w specjalistycznych firmach produkujących wyroby ze stali nierdzewnej, takich jak SOMET Sp. z o.o.

O czym należy pamiętać przy wyborze myjki do fartuchów?

Myjka do fartuchów to urządzenie niezbędne do zapewnienia higieny podczas procesów produkcyjnych czy obróbczych. Warto wybierać urządzenia, które mają następujące cechy:

  • trwałość

Myjka do fartuchów powinna być wyprodukowana z takich materiałów, które są odporne na użycie detergentów, a przy tym są dostosowane do warunków przemysłowych. Doskonale sprawdza się tu wykorzystanie stali nierdzewnej, gdyż jest to materiał odporny na powstawanie uszkodzeń mechanicznych czy korozji. 

  • odpowiedni rozmiar

Należy zamówić myjkę do fartuchów o takiej powierzchni, która jednocześnie pozwala na swobodne wypranie odzieży ochronnej, ale jest również dostosowana do wielkości pomieszczenia, w której się znajduje. Myjka do fartuchów nie powinna blokować ścieżek komunikacyjnych.

  • funkcjonalność

Korzystnie jest wybrać myjkę do fartuchów wyposażoną w akcesoria, które usprawniają czyszczenie odzieży ochronnej. Z pewnością atutem będą specjalne wieszaki pomagające rozwiesić fartuch oraz węże i szczotki, które po podłączeniu do źródła wody ułatwiają czyszczenie odzieży. Zastosowanie takich akcesoriów pomaga skutecznie usunąć różnego rodzaju zabrudzenia.

  • bezpieczna konstrukcja

Myjka powinna mieć stabilną konstrukcję. Zaletą będzie również możliwość regulacji stopek, dzięki czemu można dostosować wysokość do wzrostu użytkownika.

Mając na względzie wymienione cechy, można dokonać korzystnego wyboru. Ergonomiczna myjka do fartuchów wykonana ze stali nierdzewnej to wyposażenie, które pomaga w zachowaniu higieny na terenie zakładu.

Materiał partnera