Mycie okien biurowca

Mycie okien i fasad. Nowoczesne rozwiązania

Nowo powstające biurowce, luksusowe apartamentowce i nowoczesne domy to budynki pełne szkła. Projektowane obecnie konstrukcje są coraz bardziej przeszklone i jednocześnie sprawiają, że pomieszczenia wewnątrz stają się znacznie jaśniejsze i przestrzenne. Jednak utrzymanie odpowiedniej czystości przy tak dużych szklanych powierzchniach może stanowić wyzwanie. W tym artykule poznasz nowoczesne rozwiązania wykorzystywane do mycia okien i fasad.

Mycie okien i fasad metodą alpinistyczną

Rozstawianie rusztowań w celu umycia okien, fasad i elewacji może być kłopotliwe, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z metody alpinizmu przemysłowego. Mycie okien w budynkach na wysokości przekraczającej 60 metrów jest możliwe do wykonania tylko przy zastosowaniu technik alpinistycznych. Jest to przede wszystkim duża oszczędność czasu, gdyż profesjonalna ekipa sprzątająca wykonuje usługi szybko, sprawnie i skutecznie. Praca jest od początku do końca zaplanowana oraz odbywa się według ustaleń.

Wielokondygnacyjne budynki z dużą ilością okien lub ze szklaną elewacją wymagają profesjonalnej ekipy sprzątającej, która ma odpowiednie uprawnienia w zakresie prac na wysokościach. Powierzenie czyszczenia fasad i okien firmie zewnętrznej, która się w tym specjalizuje, jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem – dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy Stekop S.A., która świadczy usługi utrzymania czystości oraz zajmuje się fizyczną i techniczną ochroną osób i mienia.

Alpiniści przemysłowi wykorzystują do mycia okien i fasad techniki linowe, które pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Jest to praca wykonywana na wysokości w podwieszeniu lub w podparciu. Podczas pracy wykorzystuje się co najmniej dwie liny, tj. linę roboczą oraz linę asekuracyjną, a także uprzęże, ławeczki i inne elementy zabezpieczające. Zastosowanie metody alpinistycznej jest jedynym rozwiązaniem, gdy użycie podnośników jest utrudnione lub niemożliwe z uwagi na brak odpowiedniego miejsca do ustawienia dźwigu.

Mycie okien i fasad z użyciem podnośnika

Mycie okien przy pomocy podnośnika daje pełną swobodę manewrów i umożliwia częste zmiany pozycji. Podnośnik jest urządzeniem bardzo praktycznym, gdyż wysięgnik z koszem może podnieść pracownika na znaczną wysokość. Kosz taki pomieści również niezbędne narzędzia, sprzęty i środki czyszczące. W przeciwieństwie do metody alpinizmu tutaj niezbędne jest wolne, równe i utwardzone podłoże wokół budynku. Bez względu na to, czy firma sprzątająca będzie korzystać z podnośnika ruchomego czy transportowanego na samochodzie, musimy liczyć się z tym, że podnośnik musi stanąć jak najbliżej budynku. W sytuacji, w której konieczne będzie zajęcie chodnika lub części jezdni, należy w pierwszej kolejności złożyć wniosek oraz uzyskać zgodę od odpowiedniego organu zarządzającego. Z profesjonalnego sprzątania biur we Wrocławiu z użyciem podnośnika można skorzystać doraźnie lub zdecydować się na usługi regularne. Korzystanie z usług sprawdzonej firmy da nam pewność, że do mycia okien i fasad wykorzystywane są środki czyszczące wysokiej jakości oraz nowoczesny i specjalistyczny sprzęt.

Mycie okien i fasad z wykorzystaniem teleskopu

Wybór techniki mycia okien i fasad zależy głównie od wysokości budynku. Powierzchnie do około 25 metrów nad ziemią można umyć najtańszą i skuteczną metodą, jaką jest użycie teleskopów. Takie urządzenie składa się z wysięgnika zakończonego myjką – szczotką, gąbką lub gumową ściągaczką. Za pośrednictwem przewodu umocowanego na teleskopie, woda ze środkiem czyszczącym podawana jest na myjkę przez przenośny agregat. Mycie okien, fasad czy szklanej elewacji metodą teleskopową pozwala uniknąć rys i uszkodzeń, a myta powierzchnia jest wolna od smug i zacieków.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy sprzątającej i zakres jej usług. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości, bezpieczeństwie i szybkości, to cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru.

Materiał partnera