Tuby tekturowe

Możliwości ponownego wykorzystania tub tekturowych

Do produkcji tub tekturowych jest wykorzystywana wysokiej jakości tektura. Sam proces produkcji polega na spiralnym zwijaniu kilku klejonych warstw materiału. Ważnym ich elementem są także wieczka, tzw. „zatyczki”. Pozwalają one zabezpieczyć przechowywany w tubie produkt przed wypadnięciem i uszkodzeniem. Do czego wykorzystuje się tuleje tekturowe i czy można dać im drugie życie? Wyjaśniamy w artykule poniżej.

Tuby tekturowe – do czego są wykorzystywane?

Tuby tekturowe najczęściej są wykorzystywane do przechowywania, ale też zabezpieczenia w trakcie transportu:

  • materiałów reklamowych o dużych rozmiarach (plakatów, banerów),
  • kalendarzy ściennych,
  • obrazów,
  • dokumentów,
  • map,
  • projektów architektonicznych budynków i wnętrz.

Co ważne, tuby tekturowe są dostępne w różnych rozmiarach – o małej, jak i dużej średnicy, dzięki czemu można je wykorzystać na wiele sposobów np. jako zabezpieczenie alkoholi. Warto pamiętać, że wielu producentów oferuje ich wykonanie na specjalne zamówienie, tj. umieszczenie na ich powierzchni logo marki, czy też innych elementów pozwalających zidentyfikować firmę.

Tego typu opakowania cieszą się ogromna popularnością, gdyż pozwalają solidnie zabezpieczyć przesyłkę i zapewnić jej dostarczenie w nienaruszonym stanie.

Jak jeszcze można wykorzystać tuby tekturowe?

Tuby tekturowe cieszą się nie tylko ogromną popularnością w biurach architektonicznych, ale też w wielu innych branżach. Są one lekkie, a przy tym trwałe i dostępne w wielu rozmiarach. Producenci najczęściej oferują warianty o średnicy od 2 do nawet 15 cm. Te o większym rozmiarze są uwielbiane przez koty Odpowiednio wykorzystane mogą stanowić element drapaków i zapewniać pupilom doskonałą zabawę.

Z uwagi na fakt, iż tuleje tekturowe są dostępne nie tylko w różnych średnicach, ale też długościach, mogą być wykorzystywane do pakowania wielu produktów spożywczych. – Wśród najpopularniejszych wyrobów pakowanych w tuby znajdują się cukier, sól, wszelkiego rodzaju przyprawy czy kakao – wyjaśnia ekspert z firmy POLKAR Sp. z o.o.. Znajdują one zastosowanie również w branży alkoholowej – są w nie estetycznie pakowane różnego rodzaju alkohole.

Potencjał tub zauważyli również fani zdobień wykonywanych metodą decoupage. Ich struktura umożliwia oklejanie zadrukowanym, ozdobnym papierem, a następnie wykorzystanie jako pudełko do przechowywania m.in. długopisów czy innych akcesoriów biurowych. Co ważne – sprawdzą się nie tylko w biurze, ale też w domu jako miejsce do przechowywania biżuterii, kosmetyków i wszelkiego rodzaju drobiazgów.

Materiał partnera