Mężczyzna z telefonem

Mobilne kasy fiskalne do pracy stacjonarnej i w terenie

Zakup mobilnej kasy fiskalnej to dla niektórych przedsiębiorców konieczność. Jeśli prowadzisz sprzedaż obwoźną, świadczysz usługi z dojazdem do klienta lub zajmujesz się transportem osób busami na stałych trasach, musisz mieć takie urządzenie. Mobilne kasy rejestrujące sprawdzają się jednak również w stacjonarnych punktach sprzedaży towarów i usług. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Jak wybrać mobilną kasę fiskalną?

Kasy mobilne różnią się od standardowych urządzeń rejestrujących gabarytami oraz tym, że nie wymagają zasilania sieciowego. Kompaktowe, lekkie modele są łatwe w transporcie, a najmniejsze z nich można zmieścić w kieszeni. Wymiary i waga nie są jednak najistotniejszym kryterium, jakie trzeba brać przy wyborze. Ważniejsza jest pojemność akumulatora – od tego zależy, jak długo będziesz mógł korzystać z urządzenia bez ładowania. Co prawda większość nowoczesnych kas mobilnych może być używana podczas ładowania, jednak nie wszędzie znajdziesz przecież źródło prądu.

Kasy mobilne zostały stworzone z myślą o tych użytkownikach, którzy sprzedają w terenie. Większość modeli umożliwia ładowanie zasilaczem samochodowym, ale przecież nie zawsze sprzedawca może się podłączyć nawet do niego. Jeśli kasa ma być używana na stoisku targowym albo podczas imprez plenerowych, pojemna bateria to podstawa – podpowiada nasz rozmówca z firmy Laura.

Wytrzymałość akumulatora to nie wszystko. Obecnie na rynku wciąż dostępne są kasy z elektronicznym zapisem paragonów, jednak niektórzy przedsiębiorcy nie mogą z nich korzystać. Właściciele gastronomii muszą mieć już kasy fiskalne online. Obowiązek dotyczy z resztą rozmaitych branż, dlatego przed zakupem koniecznie upewnij się, czy twoja działalność nie znajduje się w tym katalogu. Co jeszcze trzeba brać pod uwagę? Wszystkie kryteria, o których pamiętamy przy wyborze kasy stacjonarnej, w tym przede wszystkim wielkość bazy PLU i możliwość komunikacji z innymi urządzeniami.

Najchętniej wybierane modele przenośnych kas fiskalnych

Lubisz polegać na sprawdzonych produktach? Przedstawiamy 3 najchętniej kupowane modele mobilnych kas fiskalnych.

Na pierwszym miejscu nie bez powodu plasuje się urządzenie Posnet Mobile HS. Kasa waży zaledwie 410 g i posiada mocny akumulator Li-ion 7,4 V/2150 mAh, co pozwala na wydrukowanie ok. 8000 paragonów bez dodatkowego zasilania. Kasa doskonale nadaje się do obsługi parkingów i wypożyczalni sprzętu sportowego – daje możliwość definiowania usług czasowych, np. naliczania opłaty początkowej i ustalania innych cenników na różne dni tygodnia.

Miejsce drugie przyznajemy kasie mobilnej Elzab K10. Niewiele większa od omówionej wcześniej (waży 650 g), ma równie wytrzymałą baterię. Wśród jej wyjątkowych atutów należy wymienić elegancki design, a przede wszystkim intuicyjną, dotykową klawiaturę, którą można obsługiwać nawet w rękawiczkach. Urządzenie standardowo sprzedawane jest z zapasowym akumulatorem, a solidna konstrukcja ogranicza ryzyko uszkodzenia podczas użytkowania w trudnych warunkach.

Trzecia na podium: kasa mobilna Novitus Nano E. Chociaż urządzenie nie zachwyca designem, pod względem funkcjonalności nie ustępuje rywalom. Kasa może być zasilana z sieci i akumulatorowo, przy czym baterię można ładować również po wyjęciu z urządzenia. Złącza komunikacyjne umożliwiają współpracę z komputerem i innymi urządzeniami, a silikonowa klawiatura zapewnia niezakłóconą pracę nawet w deszczu.

Materiał partnera