Wirtualne uruchomienie produkcji

Minimalizacja czasu przestojów poprzez wirtualne uruchomienie produkcji

Świat bezustannie pędzi do przodu, dlatego od wielu pracowników obecnie wymaga się coraz większej wiedzy i możliwie szybkiego wykonywania swoich obowiązków. Czasami bardzo trudno to osiągnąć bez wspomagania maszyn. Naprzeciw ludziom wychodzi w tej sytuacji wirtualne uruchomienie produkcji, które doskonale minimalizuje czas przestojów podczas realizacji projektów. Na czym ono polega?

Wirtualne uruchomienie produkcji – co to takiego?

Wirtualne uruchomienie produkcji pozwala na przeprowadzenie symulacji planowanych rozwiązań za pomocą wirtualnej maszyny modelowej. Taki projekt sprawdzany jest nie tylko pod kątem wydajności, ale również skuteczności. Dodatkowo symulację można przeprowadzić na wiele różnych sposobów, dzięki czemu łatwo wyróżnić ewentualne błędy i je wyeliminować. Maszyna modelowa wizualizuje standardowe środowisko pracy, ale go nie urzeczywistnia i nie powoduje tym samym żadnych strat. Wirtualne uruchomienie produkcji to test, który ma doprowadzić do efektu końcowego, jakim jest ostateczne wdrożenie projektu.

Wirtualne uruchomienie produkcji – zastosowanie

Wirtualne uruchomianie produkcji jest szczególnie przydatne w przemyśle produkcyjnym, gdzie wymaga się wysokiej wydajności. Możliwość sprawdzenia konkretnego oprogramowania czy urządzeń w wirtualnej rzeczywistości może być konieczne, aby nie doprowadzić do popełnienia żadnego błędu opóźniającego realizację projektu.

W branży produkcyjnej ma się najczęściej do czynienia ze złożonymi maszynami o skomplikowanym działaniu, dlatego wizualizacja całego procesu przed jego oficjalnym wdrożeniem może się okazać naprawdę przydatna. Minimalizacja czasu przestojów to jedna z najważniejszych zalet stosowania wirtualnie uruchamianej produkcji. Taki system pracy pozwala na ciągłe działanie, równocześnie z istniejącą produkcją, dzięki czemu nie dopuszcza się do przestojów ani żadnych opóźnień. Wirtualne uruchamianie produkcji może skrócić czas projektowania nawet o 30%. To całkiem nowoczesna technologia, dlatego na rynku polskim dopiero zaczyna się tworzyć takie oprogramowania. Jedną z przodujących w dziedzinie automatyki i informatyki przemysłowej firm jest ABIS. W swojej ofercie ma m.in. program umożliwiający zbudowanie wirtualnej linii produkcyjnej, która służy do obróbki tworzyw sztucznych.

Branża przemysłowa powinna korzystać z coraz to nowszych technologii ułatwiających codziennie projektowanie. Najlepsze ku temu kierunek to rozwój wirtualnego uruchamiania produkcji.

Materiał partnera