meble na zamówienie

Meble sklepowe. Na jakie materiały najlepiej stawiać?

Niezależnie od tego, jakiego typu sklep prowadzisz, wybór mebli sklepowych ma duże znaczenie. To od zaplanowania ich konstrukcji i rozstawienia zależy, czy towar zostanie właściwie wyeksponowany, a to bezpośrednio przekłada się na zainteresowanie klientów. Meble przeznaczone do sklepów powinny być przede wszystkim solidne i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo warto zadbać o to, by wyposażenie sali sprzedażowej nie przytłaczało klienta wizualnie.

Meble sklepowe – jak wybrać najlepsze?

Meble, na których będą prezentowane towary w sklepie, powinny być tak dobrane, aby umożliwiały atrakcyjne ustawienie produktów oraz ich rozsądne pogrupowanie. Przede wszystkim warto zadbać o estetykę takich sprzętów.

To towar powinien przykuwać wzrok klienta, dlatego meble powinny być utrzymane w stonowanych barwach – podkreśla pracownik Studia Meblowego Bis. Jaskrawe półki sklepowe mogą dać wrażenie chaosu, który nie sprzyja decyzjom zakupowym.

Bezpiecznym wyborem są meble kremowe, popielate lub wyposażone w laminaty klonowe i bukowe. Na takich powierzchniach towary prezentują się bardzo korzystnie. Warto także zadbać o spójność stylistyczną wyposażenia. Jeśli chcesz postawić na styl nowoczesny, niech każdy element powinien być utrzymany w takiej stylistyce.

Funkcjonalność mebli do sklepu

Meble sklepowe wymienia się średnio co 10-15 lat, warto więc zadbać, by sprzęty które znajdą się na sali sprzedażowej, były wykonane z solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia. Weź pod uwagę, że półki służą nie tylko ekspozycji towarów, ale muszą także utrzymać spory ciężar. Są także narażone na uszkodzenia mechaniczne podczas wykładania towaru czy uderzania sklepowymi wózkami. Wysoka jakoś wykonania mebli sklepowych ma więc kluczowe znaczenie. Kolejną kwestią, którą warto uwzględnić podczas wyboru sprzętów, jest łatwość ich przemieszczania.

Meble powinny być stabilne, ale jednocześnie umożliwiać ich przesuwanie, jeśli zajdzie konieczność reorganizacji sali sprzedażowej. Jest to istotne także z punktu widzenia utrzymania czystości.

Meble sklepowe – z czego się je wykonuje?

Do produkcji mebli sklepowych przeważnie wykorzystuje się elementy płytowe z laminatami o niskiej ścieralności, a także tworzywa typu PET. Nie poleca się stosowania pleksi, ponieważ jest podatne na uszkodzenia. Półki sklepowe mogą być umieszczone na konstrukcji drewnianej lub aluminiowej, która zapewnia lekkość i solidność.

Właściciele sklepów przeważnie wybierają meble ze względu na swoje upodobania stylistyczne, jednak większość modeli powstaje z takich samych materiałów, które różnią się jedynie wykończeniem.

Materiał partnera