nawigacja jachtu

MaxSea Navigator. Zaawansowana technologia nawigacji elektronicznej dla jachtów żaglowych i motorowych

Czasy, gdy nawigację można było prowadzić przy użyciu sekstantu i kompasu magnetycznego minęły bezpowrotnie. Współczesne jednostki pływające ze względu na wymogi bezpieczeństwa oraz wzmożony ruch na szlakach żeglugowych potrzebują metod, które będą szybki, precyzyjne i niezawodne niezależnie od warunków atmosferycznych czy stanu morza. Jedną z nieocenionych pomocy, które przydadzą się na każdym jachcie, jest oprogramowanie MaxSea Navigator.

Oprogramowanie nawigacyjne dla jachtów żaglowych i motorowych

MaxSea Navigator jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów do nawigacji elektronicznej tworzącym zintegrowany system klasy ECDIS (Electronic Chart Display and Information System). Dzięki niemu można odczytywać dane pochodzące z radaru, AIS oraz sprawdzać pozycję ustalaną dzięki jednemu z systemów satelitarnych GPS. Program MaxSea Navigator jest w stanie przekazywać także informacje o pogodzie dzięki bezpłatnemu dostępowi do specjalnego serwisu oraz o pływach i prądach. Do największych zalet programu należy jednak możliwość korzystania z map rastrowych lub wektorowych, jak również ze zdjęć satelitarnych dostępnych w standardowej rozdzielczości. Oferowane są również dane batymetryczne. Mapy są często aktualizowane, co gwarantuje możliwość korzystania z najnowszych opracowań. Plusem jest niezwykle płynne i szybkie skalowanie map i ich przesuwanie. Program wyróżnia się wygodnym i intuicyjnym interfejsem, co ułatwia wyznaczanie punktów i ustalanie tras. Program może być rozbudowany o dodatkowe moduły ułatwiające żeglugę.

Moduły do oprogramowania MaxSea Navigator

Do ciekawszych propozycji poszerzających możliwości oprogramowania MaxSea Navigator jest moduł Weather Routing. Dzięki prognozom pogody pozwala on na optymalizację przebiegu trasy pod względem przewidywanych warunków pogodowych, biorąc pod uwagę także siłę i kierunek wiatru, prądy występujące na danym obszarze oraz stan morza. Dostępne są również moduły dodające obsługę radaru oraz echosondy. Istnieje także możliwość wzbogacenia zestawu o mapę prądów pływowych.

Oprogramowanie MaxSea Navigator jest oferowane w wersji z licencją dwustanowiskową, dzięki czemu może być zainstalowane zarówno na jachcie, jak i komputerze użytkowanym w domu. W razie potrzeby istnieje możliwość dokupienia kolejnych licencji. Dostępne są także dodatkowe mapy. Program MaxSea Navigator jest dostępny m.in. w firmie eNavigare.pl – Unicorn z Poznania. Ze względu na skromne wymagania sprzętowe nie ma żadnych problemów z zainstalowaniem oprogramowania z płyty lub pendrive.

Materiał partnera