sprzęt rolniczy

Maszyny rolnicze klasy premium – jakość w każdych warunkach

Efektywność pracy na roli często zależy od technologii, które są wykorzystywane przez właścicieli gospodarstw. Wydajniejsze maszyny, które sprawdzają się nawet w trudnych warunkach znacznie usprawniają działania podejmowane przez rolników. Zapewniają też oszczędność czasu i energii. Maszyny rolnicze tego typu można zaliczyć do klasy premium. Czym charakteryzują się te urządzenia?

Wydajność i moc

Są różne czynniki, które wpływają na to, że maszynę można uznać za urządzenie wyższej jakości. Należą do nich np. duża moc i wydajność. Dzięki ulepszeniom tego typu maszyny są w stanie pracować dłużej i skuteczniej. Nawet jeśli wydaje się, że moc urządzenia jest zbyt duża jak na wymagania gospodarstwa, to czasem i tak warto zainwestować w lepszą maszynę, tak aby nie musiała ona pracować na maksymalnym obciążeniu. Wyższa jakość często oznacza również mniej awarii i dłuższy czas eksploatacji.

Elektro-hydraulika

Ta nazwa może brzmieć nieco enigmatycznie. Ale dobrze tłumaczy ją pracownik firmy KAGRO: zamknięty system hydrauliczny reagujący na obciążenie pojazdu (load-sensing) zapewnia dużą pojemność dla osprzętu wymagającego wysokich przepływów hydraulicznych, zapewniając ciśnienie i przepływy wg zapotrzebowania. Kiedy siła hydrauliczna nie jest potrzebna, system przechodzi w niskociśnieniowy tryb czuwania (stand-by) w celu oszczędzania energii. Sterowanie funkcjami hydraulicznymi jest z reguły łatwe i wygodne.

Przestronna kabina

Tak jak inne pojazdy, maszyny rolnicze klasy premium są obsługiwane przez ludzi. Dlatego warto zadbać też o ich komfort. Chociaż urządzenia są z reguły kompaktowych rozmiarów, to znajdzie się przestrzeń dla rolników. Sterowanie maszyną jest proste i intuicyjne. Ponadto dostosowana kabina zapewnia dobrą widoczność i wygodę użytkowania.

Wszechstronność

Posiadanie dużej liczby maszyn jest uciążliwe, bo potrzeba na nie więcej miejsca, a także konieczne jest ciągłe przesiadanie się z jednego pojazdu do drugiego. Tymczasem urządzenia, które mają wiele funkcji są bardzo wygodne. Często nadają się do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Poza tym, zakup jednej maszyny jest tańszy niż nabycie kilku pojazdów.

Dodatkowe wyposażenie

Maszyny rolnicze klasy premium mogą mieć dodatkowe udogodnienia, które jeszcze bardziej usprawnią pracę. Oczywiście ponadprogramowe wyposażenie ma swoją cenę, ale czasem warto zapłacić więcej, aby później móc pracować bardziej wydajnie. Warto zapoznać się ze wszystkimi funkcjami danego urządzenia przed jego zakupem. To pomoże dobrze dobrać maszynę do wymagań danego gospodarstwa rolnego.

Materiał partnera