auto

Leasing samochodów osobowych – ciekawa propozycja dla przedsiębiorców?

Rynek usług wspierających rozwój biznesu działa w coraz dynamiczniejszy sposób. Przedsiębiorcy mogą liczyć na szerokie udogodnienia, dzięki którym nie muszą nabywać dóbr materialnych tradycyjną drogą kupna-sprzedaży, zapożyczając się lub biorąc kredyt. Bardzo ciekawą alternatywę stanowi leasing – samochodów, maszyn i innych cennych dóbr. Dlaczego nabycie auta na zasadach leasingowych jest opłacalne? Jakie korzyści możemy odnieść, zawierając umowę leasingową? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Leasing, a podatek VAT

Sporą korzyścią dla przedsiębiorców przy zawieraniu umowy leasingu jest możliwość odliczenia podatku VAT. Co ciekawe, przedsiębiorca może uczynić to aż dwukrotnie – przy okazji rozliczania czynszu inicjalnego i rat leasingowych

 Inne korzyści dla firmy

Leasing samochodów osobowych stwarza szereg korzyści dla przedsiębiorców. Niższe podatki to gwarancja większej płynności finansowej firmy. Przedsiębiorca nie musi angażować własnego kapitału i nie traci zdolności kredytowej. Co więcej, oferty leasingowe często gwarantują dogodne rabaty na wybrane marki pojazdów, przewidują wygodną i darmową kartę paliwową, atrakcyjne polisy ubezpieczeniowe, profesjonalne wsparcie i kompleksową obsługę. Procedura zawarcia umowy leasingowej sprowadza się do kilku prostych formalności, a wszystkie warunki umowy są w pełni przejrzyste. Harmonogram spłat może być dopasowany do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa – oczywiście wszystko to pod warunkiem, że nawiążemy współpracę z odpowiednią firmą leasingową.

Na co należy uważać?

Rozważając wzięcie auta w leasing, powinniśmy zwrócić uwagę na ewentualne koszty i prowizje poza ratami leasingowymi. Firmy zajmujące się leasingiem pobierają niekiedy opłaty dodatkowe, wynikające z różnego rodzaju operacji (cesja umowy na osobę trzecią, zmiany warunków umowy itp.) czy sankcji (odnowienie umowy po wypowiedzeniu, opłata za wezwanie do zapłaty i in.). Przed rozczarowaniami można się zabezpieczyć, korzystając z porad wykwalifikowanych doradców leasingowych. Pomogą oni w wyborze odpowiedniej oferty leasingowej i zawarciu umowy na korzystnych warunkach. Kompleksową pomoc w tym zakresie świadczy m.in. GO-Leasing Oddział w Gliwicach, jeden z oddziałów ogólnopolskiej firmy GO-Leasing, świadczącej profesjonalne usługi leasingowe i kredytowe.

Materiał partnera