Lada recepcyjna

Lady recepcyjne – rozwiązanie nie tylko dla hoteli

Lada recepcyjna wielu kojarzy się jedynie z hotelami i obiektami noclegowymi. Okazuje się, że cieszy się ogromną popularnością nie tylko w tych miejscach. Sprawdza się w wielu innych sytuacjach, głównie z uwagi na fakt, iż jej niepowtarzalny wygląd przykuwa uwagę. To właśnie dzięki temu odwiedzający firmę czy biuro goście wiedzą, gdzie podejść w pierwszej kolejności. Co warto o niej wiedzieć? Gdzie jeszcze można ją wykorzystać? Sprawdź.

Lada recepcyjna – najważniejsze informacje

Lada recepcyjna zawsze powinna być indywidualnie dopasowywana do wnętrza, w którym zostanie umieszczona. Najważniejsze, by była funkcjonalna i stylowa. Obowiązkowo należy dopasować również jej rozmiary – każdorazowo do zakresu działalności jednostki, jak i potrzeb użytkowników.

– Dobrze zaplanowana recepcja powinna umożliwiać korzystanie z niej wszystkim odwiedzającym, w tym również osobom niepełnosprawnym – wyjaśnia ekspert z firmy STECKO MEBLE.

Głównym elementem każdej laty są blaty: roboczy i obsługowy. Powinny być one odpowiednio głębokie, tak by umożliwiały sporządzanie i przechowywanie dokumentów, ale też wykonywanie codziennych obowiązków. Ten mebel moniecznie musi zawierać również odpowiednią liczbę półek, szuflad czy szafek zamykanych na klucz, które pozwolą bezpiecznie przechowywać ważne dokumenty.

Gdzie można wykorzystać ladę?

Lada recepcyjna z uwagi na szerokie możliwości wykorzystania sprawdzi się nie tylko w hotelach i innych tego rodzaju wnętrzach, ale też biurach. Specjaliści zgodnie twierdzą, że prawidłowo dobrana jest podstawową wizytówką firmy. Powinna nie tylko wywrzeć odpowiednie wrażenie na gościach przedsiębiorstwa, ale być umieszczona we właściwym miejscu. Przyjmuje się, że bez względu na branżę, w jakiej zostanie wykorzystana, powinna zostać ulokowana w centralnym punkcie przedsiębiorstwa. Klient po przekroczeniu progu biura powinien wiedzieć, gdzie w pierwszej kolejności skierować swoje kroki.

Wśród najpopularniejszych miejsc, na których terenie można znaleźć lady recepcyjne, są:

  • obiekty noclegowe,
  • gabinety medyczne i stomatologiczne,
  • biura,
  • wejścia do korporacji,
  • firmy konsultingowe i finansowe

i wiele innych. Tak szerokie możliwości ich wykorzystania wynikają z faktu, że producenci zapewniają możliwość ich indywidualnego dopasowania do potrzeb klienta.

Chcąc uzyskać właściwy efekt, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej budowę, ale też kolorystykę. Powinna ona współgrać z otaczającą aranżacją, ale też nawiązywać do firmy, jej charakteru czy też barw przewodnich. Wybór z pewnością nie będzie łatwy, ale na pewno ułatwi obsługę klientów i innych odwiedzających gości.

Materiał partnera