Szkoła językowa

Które języki obce warto znać?

Im więcej języków człowiek zna, tym lepsza jest jego sytuacja na rynku pracy i większa swoboda w rozmawianiu z ludźmi pochodzącymi zza granicy. Poza tym znajomość obcej mowy daje dużą satysfakcję. Współcześnie bardzo ceni się osoby, które potrafią dodatkowo mówić w języku innym niż rodzimy. Dlatego coraz więcej ludzi korzysta z ofert szkół językowych. Które języki są najpopularniejsze i dlaczego warto się ich uczyć?

Międzynarodowy język angielski

Nauka, a jednocześnie znajomość języka angielskiego jest na tyle powszechna, że niemal każda szkoła językowa oferuje swoim uczniom możliwość poznania tej szczególnej mowy. Na przykład w szkole językowej Bradbury English School można rozpocząć kurs angielskiego, przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Angielski nie bez powodu nazywany jest językiem międzynarodowym – prawie każdy zna go przynajmniej w podstawowym stopniu. Dzięki niemu można porozumieć się z ludźmi pochodzącymi z niemal każdego zakątka świata. Język angielski pozwala na swobodne porozmawianie ze swoimi zagranicznymi kolegami z pracy, na wynajęcie hotelu za granicą i bezproblemowe zamówienie obiadu, kiedy jest się na zagranicznych wczasach. Znajomość tego języka to drzwi do poszerzenia swoich horyzontów, zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym.

Mówienie w języku angielskim jest absolutną podstawą, jeśli chce się mieć dobrą pozycję na rynku pracy. Dawniej możliwość wpisania do CV takiej zalety wyróżniała osobę spośród wszystkich kandydatów do objęcia danego stanowiska pracy. Dziś natomiast umiejętność mówienia w tym języku jest nierzadko obligatoryjna. Od pracowników wymaga się, by w razie potrzeby umieli się porozumieć ze wszystkimi kontrahentami, nawet tymi zagranicznymi. Chociaż wszystko zależy oczywiście od branży i specyfiki stanowiska pracy.

Duże zainteresowanie językiem hiszpańskim

Co ciekawe, od wielu lat na popularności zyskuje także język hiszpański. Nie jest on może aż tak powszechny jak angielski, natomiast coraz więcej osób chce się go uczyć, a w związku z tym coraz częściej pojawia się on w ofertach szkół językowych.

Nauka mowy hiszpańskiej jest świetnym pomysłem przede wszystkim dla tych osób, które chcą mieć silną pozycję na rynku pracy. Jeśli zna się dodatkowy język obcy, to można się starać o zajęcie naprawdę wielu stanowisk. Dotyczy to przede wszystkim pracy w dużych korporacjach, które współpracują z zagranicznymi, na przykład hiszpańskimi kontrahentami.

Poza tym język hiszpański coraz częściej pojawia się w kulturze, z którą społeczeństwo polskie ma do czynienia: w muzyce, literaturze czy kinematografii. Warto więc go znać, dzięki takiej umiejętności można bez problemu przeczytać hiszpańskojęzyczną książkę czy zrozumieć tekst hiszpańskojęzycznej piosenki – a to daje naprawdę dużo satysfakcji.

Materiał partnera