wynajem wózka widłowego z operatorem

Kto powinien rozważyć wynajem wózka widłowego z operatorem?

Wózek widłowy to narzędzie wykorzystywane powszechnie w wielu branżach, jednak zakup takiego sprzętu okazuje się często niezwykle kosztowny. Niektóre przedsiębiorstwa muszą na ten cel zaciągać kredyt, zamrażać część gotówki lub rezygnować z innych wydatków. Alternatywnym rozwiązaniem może być wypożyczenie wózka widłowego. W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług wypożyczalni wózków widłowych?

Wynajem wózka widłowego na początku rozwijania biznesu

Każdy przedsiębiorca wie, że na początku prowadzenia działalności konieczne jest racjonalne gospodarowanie wydatkami. Oznacza to, że czasem ciężko znaleźć środki na zakup nowych sprzętów. W takim przypadku, zamiast pożyczki lub dość ryzykownego wydawania pieniędzy na maszyny, można postawić na wynajem wózka widłowego.

Jest to świetna opcja dla osób rozwijających biznes, ze względu na wiele zalet, jakie wynikają z wynajmu wózka widłowego. Nie ma konieczności ponoszenia żadnych opłat za serwisowanie wózka. Odchodzą więc dodatkowe koszty napraw, przeglądu czy konserwacji. Użytkownik wózka nie musi się więc martwić o wymianę opon czy zużytych części, i dodatkowo — nie wydaje na raz całej zgromadzonej gotówki.

Krótkoterminowy wynajem wózka widłowego w razie niespodziewanych sytuacji

Na rynku działają przedsiębiorstwa, w których wózek widłowy nie jest używany codziennie. Staje się niezbędny tylko w czasie zwiększonej produkcji, np. gdy pojawiają się dodatkowe zamówienia. Dzieje się tak najczęściej latem, np. w branży spożywczej lub budowlanej, a także w przypadku zleceń plenerowych. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się krótkoterminowy wynajem wózka widłowego. Jeśli pojazd nie jest potrzebny przez większość roku, nie trzeba go utrzymywać, płacić za przeglądy czy gospodarować miejsca na przechowywanie.

Wynajem krótkoterminowy to też bardzo efektywne rozwiązanie, gdy pojazd będący na wyposażeniu firmy ulegnie awarii. W takim momencie, aby uniknąć przestojów i nie narażać się na koszty — warto wynająć wózek widłowy.

Brak pracownika z uprawnieniami na wózek widłowy

Do poruszania się wózkiem widłowym konieczne są uprawienia, które można uzyskać po przejściu kursu i zdaniu egzaminu UDT. Gdy w firmie potrzebny jest wózek widłowy, a żaden z pracowników nie ma stosownych dokumentów, najlepszą i najbezpieczniejszą opcją okazuje się wynajem pojazdu wraz z operatorem. Takie usługi oferuje np. firma TM Service. Sprawdza się to również w momencie, gdy pracownicy przebywają na urlopie lub na zwolnieniu, a w firmie potrzebne są dodatkowe ręce do pracy.

Materiał partnera