transport maszyn alokacja

Komu zlecić przemieszczenie maszyn z terenu zakładu?

Relokacja maszyn, której często towarzyszy przeprowadzka linii produkcyjnej, jest skomplikowanym procesem. Organizacja transportu ponadgabarytowego to zadanie obejmujące wiele etapów, z tego względu warto ją powierzyć profesjonalistom. Wymaga właściwego zaplanowania, przygotowania oraz sprawnego przeprowadzenia wszystkich czynności. Sprawdź rozrobić, by przeprowadzka maszyn zakończyła się sukcesem!

Na czym polega relokacja maszyn?

Przeprowadzenie maszyn w nowe miejsce wymaga zaangażowania specjalistycznego sprzętu oraz doświadczonych specjalistów. Proces ten obejmuje przede wszystkim:

  • skompletowanie niezbędnej dokumentacji,
  • demontaż maszyn i mediów,
  • załadunek i zabezpieczenie maszyn na czas transportu,
  • przetransportowanie urządzeń, również o znacznych gabarytach,
  • przeprowadzenie pomiarów, energetycznych,
  • zaprojektowanie nowego układu hali magazynowej lub produkcyjnej,
  • zaprojektowanie, wykonanie oraz montaż dodatkowej infrastruktury,
  • ewentualne przygotowanie fundamentów pod maszyny,
  • wykonanie nowych przyłączy,
  • montaż maszyn,

Jak podkreślają specjaliści z firmy Blachmix Relokacje, podejmowane w ramach relokacji działania nie mogą zakłócać procesów realizowanych w przenoszonym przedsiębiorstwie. Temu ma służyć szczegółowa analiza oraz zaplanowanie i zsynchronizowanie kolejnych etapów.

Jak wybrać profesjonalnego usługodawcę?

Doświadczony usługodawca w każdym przypadku dokładnie zapozna się z potrzebami
i oczekiwaniami swojego klienta.
W oparciu o zapytanie ofertowe przedstawi wstępną wycenę, a także przeprowadzi wizję lokalną. Takie działania pozwolą na dobranie właściwej metody do rodzaju zlecenia.

Należy pamiętać, że relokacja maszyn odbywa się w oparciu o sprawdzony i niezawodny sprzęt, a także doświadczenie i kwalifikacje pracowników usługodawcy. Wykorzystuje się tu na ogół kontenery, naczepy i inne środki transportu, które umożliwiają bezpieczne przewiezienie urządzeń i elementów infrastruktury przemysłowej.

Wybierając usługodawcę w tym zakresie, warto zwrócić uwagę na to, czy ma on kwalifikacje do wykonania fundamentów pod instalowane maszyny. Gotowe podłoże w nowym miejscu musi zostać dokładnie zmierzone, a w przypadku jego braku, konieczne jest jego wykonanie z najwyższą starannością. Profesjonalny wykonawca musi uwzględnić to, że nieprecyzyjnie ustawiony sprzęt może skutkować niewłaściwą pracą maszyn i ich awarią. Fundament taki musi być wykonany zgodnie z prawem budowlanym, stąd usługodawca powinien mieć w swoim zespole doświadczonych konstruktorów.

Materiał partnera