transport materiałów budowlanych

Komu można zlecić transport materiałów budowlanych?

Jeśli budujesz dom lub zajmujesz się inną inwestycją budowlaną, wiesz, jak dużo materiałów trzeba dostarczyć na plac budowy. Często ich waga liczona jest w dziesiątkach ton, a poszczególne elementy drewniane i prefabrykowane nie mogą być przecinane. To oznacza, że więźba dachowa, gotowe stropy betonowe, czy deski szalunkowe trzeba przewozić pojazdami ciężarowymi. Komu warto powierzyć zadanie transportu? Przeczytaj!

Jak przetransportować materiały budowlane na budowę?

Jednym z lepszych sposobów dostarczania długich i ciężkich materiałów jest skorzystanie z transportu HDS. Dlaczego? Załadunek i rozładunek jest bezproblemowy i nie wymaga zaangażowania wózków widłowych. Poza tym jest bardzo bezpieczny i ekonomiczny. Korzyści te znają profesjonaliści z firmy „TAB-TRANS USŁUGI TRANSPORTOWE” z Krakowa. Dlatego dostarczają Klientom pojazdy ciężarowe dopasowane do ich wysokich wymagań. Zorganizowanie transportu materiałów budowlanych wymaga skoordynowania wielu pojazdów jednocześnie, co przekłada się na konieczność wcześniejszego planowania.

Jak powinna działać firma transportowa godna polecenia?

Posiadanie pojazdów dopasowanych do gabarytów przewożonych elementów to tylko jeden z ważnych czynników. Poza tym transport materiałów budowlanych wymaga zatrudnienia fachowców, którzy dostarczą zamówienie w określone miejsce o czasie i bezpiecznie. Trudno o większy zawód Inwestora, który widzi uszkodzone materiały budulcowe, które docierają na plac budowy. Mimo tego, że są w końcu na miejscu, to są w zasadzie bezużyteczne. Dlatego firma transportowa zajmująca się dostarczaniem elementów budowlanych powinna być sprawdzona i doświadczona.

Czym nie transportować materiałów budowlanych?

Niekiedy Inwestorzy mogą mieć chęć przywożenia materiałów budowlanych swoim własnym autem. O ile taki transport organizowany jest sporym dostawczakiem z długą paką, można pokusić się o przewiezienie pewnych elementów. Jednak należy pamiętać, że pojazdy dostawcze o DMC do 3,5 tony mają zwykle ładowność przekraczającą nieco ponad 1 tonę. A to oznacza, że nie zmieści się w nim (legalnie) pełna paleta bloczków betonowych do wznoszenia ścian fundamentowych. Nie mówiąc już o autach osobowych, które łatwo można wewnątrz zniszczyć podczas takiego transportu.

Oczywiście sukces transportowy można osiągnąć wtedy, gdy jakość przewozu jest jak najwyższa, a cena rozsądna. Dlatego pamiętaj, żeby wcześniej zapoznać się z ofertą każdej firmy oferującej przewozy materiałów budowlanych. Wcześniejsze zamówienie transportu jest potrzebne zwłaszcza w przypadku zamawiania większych ilości.

Materiał partnera