projekt biura 3D

Kompleksowe modernizacje biur. Jakiej firmie warto zaufać?

Nadrzędnym celem wielu firm jest obsługa klienta, która najczęściej ma miejsce w biurze, które musi być nie tylko funkcjonalne, ale także pełne udogodnień i unowocześnień, które usprawnią kontakt z klientem. Modernizacja nierzadko wiąże się z całkowitą przebudową, wymianą instalacji i przyłączeń. W porównaniu do remontu jest więc droższa i bardziej wymagająca.

Lifting biura

Często, zanim podejmie się decyzję o modernizacji, próbuje się na własną rękę przearanżować pomieszczenie. Zabieg ten nazywany jest fachowo liftingiem. Wystarczy zmiana ustawienia mebli, dodanie rozmaitych dodatków, bądź roślin doniczkowych, aby uatrakcyjnić i ożywić biuro. W momencie, gdy zwykłe przemeblowanie nie przyniesie oczekiwanych efektów, aby podnieść komfort pomieszczeń, należy zlecić kompleksową modernizację biura.

Idealne biuro – czyli jakie?

Podstawowym zadaniem biura jest przede wszystkim funkcjonalność. Przebywający w nim pracownicy muszą czuć się bezpiecznie i mieć zapewnioną wygodę. Idealne biuro powinno być przygotowane do dynamicznej, grupowej pracy. Duże przestrzenie powinny być zaaranżowane w taki sposób, aby ułatwić współpracę i porozumiewanie się.

Nacisk powinien być także kładziony na prywatność pracowników i ofiarowanie im przestrzeni, w której będą mogli pracować indywidualnie bądź odbywać kameralne spotkania. Wraz z tym powinien być powiązany aspekt wypoczynkowy. W nowoczesnych biurach znajdują się strefy relaksu, w których pracownicy mogą korzystać z przerw i spożywać posiłki. Całość metamorfozy należy połączyć z odpowiednim oświetleniem, kolorystyką sprzyjającą pracy, dekoracjami ubarwiającymi wnętrze, a także dostępem do podstawowych urządzeń biurowych.

Komu zlecić modernizację biura?

Pracownik firmy Jumar2, która od 20 lat zajmuje się aranżacją przestrzeni biurowych, odpowiada: Przed wyborem firmy, która zajmie się modernizacją biura, warto zastanowić się, czego oczekujemy od efektu końcowego. W przypadku niezdecydowania warto wybrać kilka przykładów aranżacji, a następnie skonsultować decyzję z wykonawcą – wiele firm świadczy bowiem usługi doradcze. Solidna ekspertyza, podczas której klient zostanie poinformowany o najdogodniejszych rozwiązaniach, może być pomocna przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Idealne biuro powinno być nowoczesne i funkcjonalne. Podejmując decyzję o jego modernizacji, należy skupić się na osobistych preferencjach i potrzebach. Odpowiednia firma pomoże skonfrontować plany z rzeczywistością, mając na uwadze zaplanowany budżet oraz funkcjonalność pomieszczenia.

Materiał partnera