Wynajem przestrzeni biurowej

Kilka zalet wynajmu przestrzeni biurowe

Wynajem czy kupno? – to pytanie, które zadaje sobie wielu przedsiębiorców, gdy ich dotychczasowa przestrzeń biurowa okazuje się niedostateczna dla rozwijającej się firmy. Należy mieć na uwadze, że obydwie te opcje mają swoją wady oraz zalety, jednakże w przypadku wynajmu przestrzeni biurowej jest to lepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które w najbliższym czasie stawiają na rozwój. Jakie są zalety wynajmu?

Najważniejsze korzyści wynikające z wynajmu przestrzeni biurowej

Podstawowa różnica między kupnem a wynajmem przestrzeni biurowej tkwi w pieniądzach. W przypadku wynajmu kwoty są znacznie niższe, co pozwala na zachowanie płynności finansowej bez dużego uszczerbku dla budżetu. W ten sposób możliwe jest przekierowanie środków na inne doraźne potrzeby przedsiębiorstwa (np. związane z jego rozwojem).

Warto zwrócić również uwagę na to, że wynajem jest znacznie mniej obligujący od zakupu przestrzeni biurowej oraz wymaga mniejszej ilości formalności. W perspektywie czasu może dojść do rozszerzenia zakresu usług świadczonych przez przedsiębiorstwo lub zwiększenia ilości zatrudnionych pracowników. Jeśli firma wynajmuje przestrzeń biurową, to wystarczy zakończyć jedną umowę i podpisać nową dotyczącą obiektu o znacznie większej przestrzeni lub zlokalizowanego w dogodniejszym punkcie.

Szukając biura do wynajęcia, warto również wziąć pod uwagę, że przestrzeń ta będzie odwiedzana przez klientów i kontrahentów. Dodatkowo wiele obiektów biurowych pozwala  na wydzielenie specjalnej sali konferencyjnej, która umożliwia prowadzenie szkoleń oraz spotkań biznesowych.

Odpowiedniej przestrzeni dla firmy warto szukać przy pomocy takich portali, jak Paleta Biur. Dzięki nim w prosty i łatwy sposób możemy porównać wiele ofert i wybrać spośród nich te, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom.

Wady związane z wynajmem przestrzeni biurowej

Wynajem przestrzeni biurowej zawsze jest obarczony pewnym ryzykiem związanym z dopełnieniem wszystkich formalności na linii wynajmujący i najemca. W tym celu potrzebna jest odpowiednia komunikacja oraz znajomości rynku, które pozwolą uniknąć ewentualnych oszustów proponujących podejrzane umowy najmu. Można jednak tego uniknąć, jeśli będziemy prowadzić poszukiwania jedynie wśród ofert sprawdzonych.

W porównaniu do zakupu przestrzeni biurowej jej wynajem nie jest również najlepszym rozwiązaniem dla firm, które nie planują się rozwijać w ciągu najbliższych kilku lat, a posiadają odpowiednio duży budżet, by kupić własny obiekt.

Materiał partnera