tektura lita w zwojach

Kiedy warto zaopatrzyć się w tekturę w zwojach?

Papier jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów na całym świecie. Jest nie tylko dostępny łatwo i w dobrej cenie, ale przede wszystkim można go nabyć pod różnym postaciami. Jedną z popularniejszych jego wersji jest tektura, uznana za najgrubszy materiał papierniczy. Czym dokładnie jest i gdzie można ją wykorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się poniżej.

Tektura – najważniejsze informacje

Jak już wspomniano, tektura jest uznawana za najgrubszy rodzaj papieru. Jest ona produkowana poprzez połączenie dwóch lub więcej warstw masy papierniczej uzyskiwanej z makulatury. W zależności od planowanego do uzyskania efektu może zostać wzbogacona różnymi wypełniaczami i dodatkami chemicznymi, które sprawiają, że staje się odporna na obciążenia, niskie temperatury, a nawet kontakt z wodą. Cechy te sprawiają, że tektura lita w zwojach może być wykorzystana na wiele sposobów. Co więcej, jej połączenie np. z folią spożywczą pozwala wykorzystać ten materiał również np. do pakowania żywności. Pomimo że tego typu papier nie jest przeznaczony do pisania, może być również przeznaczony do zadrukowania.

Kiedy warto zainwestować w tekturę w zwojach?

Tektura jest grubym materiałem, który z uwagi na gęstą strukturę jest odporny na przebicia. Z tego względu jest stosunkowo sztywna, co sprawia, że doskonale zabezpiecza różnego rodzaju produkty, a poprzez cięcie czy składanie można ją bezproblemowo dopasowywać do różnych potrzeb. – Warto pamiętać, że jej powierzchnia jest gładka, co zapewnia jej odporność na działanie wody, a po odpowiednim przygotowaniu można ją spokojnie wykorzystywać w chłodniach i zamrażarkach – wyjaśnia ekspert z firmy Tektura Opakowania Papier SA.

Tektura lita w zwojach może być przetwarzana do postaci bobin, które są wykorzystywane do produkcji kątowników i tulei. Idealnie sprawdza się także w przemyśle opakowaniowym. Jej właściwości sprawiają, że doskonale nadaje się do zabezpieczenia różnego rodzaju towarów – zarówno z ich zewnętrznej strony, jak i jako przekładka kolejnych warstw.

Warto wiedzieć, że tektura lita jest również używana jako materiał tapicerski. Stąd też sprawdza się w procesie wytwarzania mebli tapicerowanych. Może być jednak wykorzystana również w innych branżach np. w przemyśle krawieckim do tworzenia wykrojów lub w introligatorstwie jako element okładek książek czy kalendarzy. Jak zatem widać, zakres zastosowań tektury w zwojach jest bardzo rozległy.

Materiał partnera