opieka nad nagrobkami

Kiedy warto skorzystać z usługi opieki nad nagrobkiem?

Niektóre rodziny nie mają możliwości pielęgnować grobów swoich bliskich (np. z powodu mieszkania w odległym zakątku Polski lub za granicą). W takich wypadkach śpieszą specjalne przedsiębiorstwa pogrzebowe, które oferują również kompleksowe wsparcie w konserwacji, porządkowaniu i dekoracji nagrobków. W jakich sytuacjach warto zlecić opiekę nad grobami bliskich? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Na czym polega opieka nad grobami?

Zakłady pogrzebowe oferują zazwyczaj kilka wariantów o różnorodnym zakresie prac. W skład podstawowej usługi wchodzą mycie, zamiatanie i odśnieżanie płyty nagrobnej, pielenie chwastów wokół nagrobka. Zazwyczaj dodatkowo płatne są polerowanie, konserwacja nagrobka, zakup i stawianie kwiatów, zniczy, a także renowacja nadruków czy napisów na płytach nagrobnych.

Opieką nad nagrobkami zajmuje się firma F.P.H.U „P.Richter o wieloletnim doświadczeniu. Jej usługi związane są głównie z wszechstronną obróbką kamienia – kamieniarstwem budowlanym, renowacją i remontami grobów, a także ścisłą produkcją nagrobków.

Zalety fachowej opieki nad nagrobkami

Osoby niezdecydowane, które przebywają daleko od nagrobków najbliższych, nie powinny obawiać się skorzystania z usług tej firmy, która oferuje kompleksową opiekę nad grobami. Owo rozwiązanie ma wiele zalet, m.in. oszczędność czasu, pewność uczciwego wykonania zleconego zadania, brak konieczności przemieszczania się przez bliskich zmarłego, niewygórowane ceny za usługę.

Osoby, które żyją w ciągłym biegu i nie mają zbyt wiele czasu, by odwiedzać cmentarz, mogą w pełni zaufać fachowcom. Mogą mieć stuprocentową pewność, że nagrobki bliskich zostaną wyczyszczone, ozdobione na czas (np. przed Świętem Zmarłych i innymi religijnymi świętami).

Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku tych osób, które na co dzień mieszkają za granicą lub w odległym zakątku Polski, a także mają problemy z przemieszczaniem się (np. na skutek słabego zdrowia). Nie muszą nawet stawiać się w siedzibie zakładu pogrzebowego, aby zlecić usługę pielęgnacji grobu – istotne kwestie i opłata mogą zostać ustalone za pomocą drogi telefonicznej lub mailowej.

Zakłady pogrzebowe gwarantują kompleksowość swoich usług i nie pozostają gołosłowne – po wykonanym zadaniu pracownicy zazwyczaj wykonują fotografie uporządkowanego grobu, dzięki czemu rodzina nie musi się obawiać oszustwa, a także może wytknąć ewentualne niedociągnięcia.

Usługa opieki nad nagrobkami nie jest zwykle droga – jeśli zlecenie jest stałe, stawki są zazwyczaj o wiele niższe niż jednorazowe zadanie.

Materiał partnera