wynajęcie ekipy remontowej

Kiedy warto skorzystać z usług firmy remontowej?

Remonty mogą przewidywać prace na różnych poziomach. Przeważnie wiąże się to z szeregiem czynności, które wymagają odpowiedniej wiedzy, narzędzi, czasu, a w niektórych przypadkach także specjalistycznych uprawnień. Dobra ekipa remontowa sprawdzi się zarówno w prostych pracach, jak i bardziej skomplikowanych remontach. W jakich sytuacjach można do nich zadzwonić? 

Gdy nie ma na to czasu

Każdy remont to poświęcenie pieniędzy i czasu. Niektóre prace, takie jak malowanie ścian, nie wymagają specjalistycznej wiedzy i można je przeprowadzić samodzielnie. Jeśli jednak nigdy tego nie robiliśmy i nie wiemy, co należy zakupić lub po prostu nie mamy na to czasu, zdecydowanie lepiej zlecić to ekipie remontowej. Są również takie prace, które w porównaniu do malowania wymagają o wiele więcej czasu. Ekspert z firmy remontowej PHUP „Texon” Włodzimierz Proc w Radomiu mówi: Ułożenie glazury, terakoty lub mozaiki czy położenie parkietu wymaga skrupulatnego dopasowywania kolejnych elementów. Potrzebne jest spore doświadczenie, by podłoga czy ściana nie były krzywo zrobione.

Brak narzędzi i umiejętności

Chęć wyburzenia ściany, zdjęcia starej glazury, wstawienia ścianki działowej lub zabudowania sufitu podwieszanego wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Wiele osób na co dzień nie ma nic wspólnego z pracami budowlano-wykończeniowymi, co skutkuje brakiem własnych narzędzi, którymi można by wykonać mniej lub bardziej zaawansowane prace. Ich zakup też nie ma sensu w przypadku pojedynczych remontów raz na kilka lat. Wynajęcie ekipy remontowej to zlecenie remontu pracownikom, którzy są do tego odpowiednio przygotowani. Jest to także możliwość skonsultowania swoich pomysłów z osobami, które posiadają spore doświadczenie w pracach remontowych. Mogą zanegować jakiś pomysł lub podpowiedzieć lepsze rozwiązanie.

Prace tylko dla specjalistów

 Niektóre prace remontowe wymagają fachowej wiedzy, a nawet określonych kwalifikacji. Wymiana instalacji elektrycznej nie powinna być przeprowadzana bez elektryka, ponieważ grozi to porażeniem, spięciami, a w dalszej konsekwencji nawet pożarem. Podobnie jest z instalacją gazową lub hydrauliczną. W domu jednorodzinnym ryzyko występuje tylko w określonej przestrzeni, lecz w bloku niektóre działania są traktowane jako nielegalna ingerencja, która dodatkowo zagraża sąsiadom. Takie prace przeważnie wykonuje się przy poważniejszych remontach ze względu na usytuowanie rur i przewodów w ścianach. Można więc znaleźć firmę, która świadczy zarówno usługi związane z przyłączeniem mediów, jak również zajmie się przeprowadzeniem poszczególnych prac wykończeniowych.

Materiał partnera