prywatny detektyw

Kiedy warto skorzystać z pomocy prywatnego detektywa?

W życiu często spotykamy się z przykrymi niespodziankami – dotyczy to nie tylko relacji z ludźmi, ale również spraw zawodowych. Jeśli od dłuższego czasu towarzyszą nam obawy lub podejrzenia dotyczące którejkolwiek z tych sfer, dobrze jest to skonfrontować. Pomoc prywatnego detektywa może wówczas okazać się nie do przecenienia. Kiedy warto się do niego zwrócić po pomoc?

Jeśli od dłuższego czasu w Twoim małżeństwie źle się dzieje, wszelkie próby konstruktywnej rozmowy zostały wyczerpane i masz pewne podejrzenia co do braku lojalności współmałżonka/ki, to wynajęcie detektywa wydaje się najlepszym wyjściem. Pomysł samodzielnego „śledztwa” może nie być do końca trafiony przede wszystkim z tego względu, że kompletowanie dowodów wymaga znajomości fachu. Tak naprawdę poprzez nieumiejętne zebranie dowodów możemy sobie tylko zaszkodzić – bardzo prawdopodobne jest, że zostaniemy oskarżeni o naruszenie dóbr osobistych.

Rozwód z orzekaniem o winie

W przypadku skorzystania z usług biura detektywistycznego możemy być pewni, że dostarczy nam ono materiałów wysokiej jakości. Ponadto, takie dowody są niezbędne, gdy chcemy wnieść na przykład pozew o rozwód z orzekaniem o winie. Jest to istotne, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi walka o prawo do opieki nad dziećmi, alimenty, czy sprawiedliwy podział majątku. Dodatkowo, wynajmując prywatnego detektywa, zyskujemy przecież możliwość powołania go w charakterze świadka, gdy rozpocznie się postępowanie rozwodowe. Warto wspomnieć, że takie zeznanie ma ogromną wagę, ponieważ detektyw z racji wykonywanej profesji jest uważany za wysoce obiektywnego świadka.

Sprawdzanie wiarygodności kontrahentów i wykrywanie nieuczciwej konkurencji

Prowadzenie własnego biznesu na każdym kroku wymaga ogromnej czujności. W związku z tym skorzystanie z usług prywatnego detektywa może nas znacząco odciążyć. Taka pomoc przyda się na przykład, kiedy mamy pewne podejrzenia co do naszego biznesowego kontrahenta. Detektyw sporządza wówczas tak zwany wywiad gospodarczy – może sprawdzić, jakim majątkiem dysponuje nasz kontrahent, z iloma przedsiębiorcami współpracuje, ile wynoszą jego dochody, a nawet, czy posiada długi.

Jak mówi specjalista z Biura Detektywistycznego Detcom ,,wykrycie ewentualnych działań nieuczciwej konkurencji, często jest jedynym sposobem, aby uchronić firmę przed utratą dobrego imienia”. Niestety coraz częściej dochodzi do szerzenia fałszywych informacji odnośnie praktyk stosowanych w przedsiębiorstwach.  Jeśli więc od dłuższego czasu obserwujemy, że klienci falowo wycofują się ze współpracy z nami,  warto zgłosić się do prywatnego detektywa.

Materiał partnera