wirusy w klimatyzacji

Kiedy potrzebne jest ozonowanie mieszkań lub domów?

Ozonowanie jest całkowicie bezpieczną i skuteczną metodą dezynfekującą. Ma szerokie zastosowanie, jest hipoalergiczna, doskonała do pomieszczeń, w których przebywają dzieci. Usuwa pleśnie, grzyby, drobnoustroje, a także brzydkie zapachy. Ponieważ jest gazem, przenika przez różne powierzchnie, dezynfekując trudno dostępne miejsca. Ozonowanie stosuje się w szpitalach, budynkach komercyjnych. Kiedy potrzeba ozonować mieszkania i domy?

Ekspert z firmy Revival, która świadczy m.in. usługi ozonowania pomieszczeń:

Ozonowanie ma udowodnioną wynikami wielu badań skuteczność. Najnowsze pokazują jego działanie w zwalczania nowego koronawirusa. Ozonowanie ma tak szerokie i dobroczynne działanie, że można wymienić wiele sytuacji, w których warto je zamówić do mieszkania lub domu.

Ozonowanie, jako metoda dezynfekcji dla alergików

Alergie to plaga naszych czasów, coraz więcej dzieci uczulonych jest na coraz więcej alergenów. Samemu trudno jest wysprzątać mieszkanie do tego stopnia, aby zniszczyć wszystkie alergizujące pyłki, roztocza, drobnoustroje, grzybów i pleśni. Ozonowanie to doskonały sposób na oczyszczenie powietrza, tapicerek, podłóg, ścian – dosłownie wszystkiego z niechcianych gości, tak aby maluchowi żyło się łatwiej.

Idealny sposób na brzydkie zapachy

Czasami nieprzyjemny zapach w mieszkaniu pojawia się nie wiadomo skąd. A czasami jego źródło daje się łatwo namierzyć, jest to niesprawna wentylacja, lokator, który zapomniał o higienie albo nałóg tytoniowy jednego z mieszkańców. Zaraz po pozbyciu się przyczyny, warto zadbać o usunięcie niechcianych zapachów. Ozonowanie mieszkania poradzi sobie nawet z tymi zapachami, których normalnie bardzo trudno się pozbyć.

Ozonowanie idealne w czasach pandemii

Cząstki tlenu uwalniane przez ozonator łączą się z innymi i je neutralizują. Ozonowanie jest skuteczne w walce z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Sprawdza się również w dezynfekcji pomieszczeń w czasach pandemii koronawirusa. Jeśli Twój bliski został skierowany na kwarantannę we wspólnym mieszkaniu z powodu choroby, warto zamówić ozonowanie.

Ozonowanie mieszkania lub domu po zgonie

To przykre, ale się zdarza. Niekiedy nasi bliscy umierają w swoim łóżku, a dowiadujemy się tego po paru dniach, kiedy przychodzimy z wizytą. Przykry obowiązek sprzątania mieszkania, w którym doszło do częściowego rozkładu ciała, zleca się specjalistycznej firmie. Jedną  z metod, którą może wybrać do oczyszczenia powietrza i powierzchni, w tym pozbycie się zapachu po zgonie jest ozonowanie.

Oczyszczanie długo niezamieszkiwanych domów i mieszkań

Zapach w pozostawionym na długo mieszkaniu lub domu jest charakterystyczny i nieprzyjemny. Powstaje, kiedy brak obiegu świeżego powietrza. Niestety otworzenie okien nawet na kilka dni nie usunie tej odrzucającej woni. Sprzątanie i wymycie wszystkich powierzchni pomoże, ale nie całkiem. Ozonowanie mieszkania sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie. Po wykonaniu usługi pozostanie delikatny zapach powietrza jak po burzy – świeży i rześki. Ważne, że efekt czystego powietrza jest trwały, wystarczy jedynie pamiętać, by regularnie wietrzyć pomieszczenia.

Materiał partnera