Zastosowanie mat drogowych

Kiedy najczęściej wykorzystuje się maty drogowe?

Maty drogowe doskonale sprawdzają się jako tymczasowa nawierzchnia dróg wszędzie tam, gdzie dojazd pojazdami mechanicznymi albo ruch pieszych sprawia problem. Ponieważ są niezwykle wytrzymałe i wyróżniają się antypoślizgową powierzchnią, z powodzeniem mogą być stosowane w najbardziej specyficznych miejscach bez utwardzonej nawierzchni. Chcesz wiedzieć więcej o matach drogowych? Już teraz przeczytaj poniższy tekst.

Zastosowanie mat drogowych

Maty drogowe, inaczej płyty drogowe, stosowane są w miejscach, do których jest utrudniony dojazd. Najczęściej są to tereny z miękkim podłożem, na których występują drogi nieutwardzone, piaszczyste, błotniste albo żwirowe. Maty drogowe sprawdzają się doskonale także w miejscach, w których nie ma dróg, a należy je stworzyć tymczasowo, na przykład na potrzeby realizacji prac budowlanych czy naprawczych.

Układana droga z odpornych na wszelkie warunki atmosferyczne oraz intensywną eksploatację sprawdzi się między innymi:

  • na terenach budowy dróg,
  • na terenach budowy osiedli mieszkaniowych,
  • w ramach organizacji eventów, koncertów, festynów i innych wydarzeń plenerowych,
  • do naprawy linii energetycznych na terenie o trudnym dostępie,
  • przy montażu farm wiatrowych na terenach wiejskich,
  • podczas prac prowadzonych na terenach leśnych.

Zalety mat drogowych

Pracownicy firmy Proeko Serwis, która zajmuje się dostarczaniem ekologicznych produktów, takich jak maty drogowe, wyjaśniają, że tego rodzaju płyty jezdne wykazują najlepsze właściwości. Przede wszystkim oferowane są w dwóch rozmiarach o różnej odporności na ciężar, do 80 albo nawet 150 ton. Dzięki temu sprawdzają się w ramach użytkowania na trudnym terenie nawet ciężkich sprzętów i pojazdów mechanicznych.

Ponadto, maty drogowe wykonane są z wytrzymałego i lekkiego polietylenu, przez co sprawdzają się znacznie lepiej w ramach działań praktycznych, niż płyty betonowe albo konstrukcje stalowe. W ramach indywidualnych potrzeb udaje się je z łatwością przenosić oraz układać w konkretnym miejscu.

Warto dodać, że maty drogowe tego rodzaju wykonane są z w pełni ekologicznego, bezpiecznego dla środowiska materiału, co ma ogromne znaczenie w ramach ich powszechnego i intensywnego użytkowania w plenerze, nierzadko na terenach zielonych. Jako drogi tymczasowe sprawdzają się doskonale do przejazdów i do przejść osób pieszych. cieszy również fakt, że są wielokrotnego użytku i bez problemu można je transportować oraz z łatwością magazynować.

Materiał partnera