Kiedy i dlaczego warto wynajmować sprzęt budowlany?

Kiedy i dlaczego warto wynajmować sprzęt budowlany?

Czasy, kiedy prace budowlane wykonywało się wyłącznie pracą ludzkich rąk minęły już bezpowrotnie – dziś trudno już wyobrazić sobie plac budowy, na którym nie pracowałby ciężki sprzęt. Postęp technologii z jednej strony pozwala na realizację bardzo wymagających projektów, z drugiej jednak wymusza na firmach korzystanie ze swoich osiągnięć. Na szczęście maszyn budowlanych nie trzeba kupować – można je wynająć. Kiedy warto wybrać tę opcję?

Kiedy zaczynamy działalność budowlaną

Kupno dobrej jakości sprzętu budowlanego to bardzo duży wydatek, który dla wielu początkujących firm jest poza możliwościami finansowymi, nawet uwzględniając możliwość zaciągnięcia kredytu. Wynajem to rozsądna alternatywa, która pozwoli uniknąć nadmiernego obciążenia finansowego firmy już na samym starcie. Korzystanie z wypożyczonego sprzętu przez określony czas jest dużo tańsze, niż kupno takiego samego urządzenia na własność. Należy pamiętać, że w ponoszone przez nas przy zakupie koszty wlicza się nie tylko cenę samego sprzętu, ale również koszty jego eksploatacji, np. ubezpieczenia oraz napraw. Za wypożyczony sprzęt nie musimy ponosić takiej odpowiedzialności – koszty eksploatacyjne stoją po stronie właściciela, czyli wypożyczalni, z której usług korzystamy. Jedną z takich wypożyczalni jest firm Wykop Sobie Sam.

Kiedy firmowy sprzęt ulegnie awarii

Wynajem sprzętu budowlanego to rozwiązanie skierowane również do firm, które już posiadają swój sprzęt, który z wypadków losowych – takich jak awaria – czasowo nie jest zdatny do użytku. Wynajem w takich sytuacjach to koło ratunkowe, które pozwala zapewnić planowany ciągłość prac i uniknąć niepożądanych opóźnień w realizacji.

Kiedy firma dynamicznie się rozwija

Każda firma budowlana dąży do tego, żeby pozyskiwać jak najwięcej zleceń, bo tylko dzięki temu może się rozwijać. Czasem wzrost zainteresowania usługami firmy jest większy, niż jej możliwości wykonawcze – po prostu brakuje sprzętu i pracowników, by obsłużyć wszystkie zlecenia. W takiej sytuacji wynajem bowiem pozwala przyjąć więcej zleceń, niż wynikałoby to ze stanu wyposażenia firmy. Tym samym sprzyja jej rozwojowi.

Kiedy sprzęt jest potrzeby jedynie czasowo

Sprzęt budowlany nie należy do najtańszych, a jego zakup nie zawsze jest opłacalny. Dzieje się tak kiedy potrzebujemy go jedynie od czasu do czasu, do wykonania konkretnych prac.  Potencjalne korzyści z kupna sprzętu przestają być wtedy adekwatne do poniesionych przez nas kosztów. Również w takich sytuacjach wynajem jest rozsądną opcją, pozwalającą uniknąć nadmiernego wydatku.

 

 

 

 

Materiał partnera