kabiny-sanitarne

Kabiny z płyt wiórowych – walory praktyczne i estetyczne

Płyty wiórowe to popularne rozwiązanie powszechnie wykorzystywane w szeroko pojętym budownictwie i mające wiele zastosowań. Jednym z nich jest budowa ścian działowych wykorzystywanych w różnych pomieszczeniach, również w sanitariatach. Z płyt wiórowych konstruuje się kabiny sanitarne, które wyróżnia funkcjonalność i estetyka. Jakie właściwości posiadają tego typu zabudowy sanitarne?

Funkcjonalność i trwałość

Płyty wiórowe, produkowane ze sprasowanych wiórów drzewnych, idealnie sprawdzają się w lekkich konstrukcjach modułowych i wykorzystywane są do budowy ścian działowych, a także zabudowy WC, wszędzie tam, gdzie nie dochodzi do kontaktu z wodą. Jakie są ich walory praktyczne i dlaczego znakomicie nadają się do produkcji kabin sanitarnych? Do zalet płyt wiórowych należy:

  • Trwałość – płyty wiórowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy ścieranie. Nie szkodzą im również zmiany temperatur. Są stabilne, a dodatkowe zabezpieczenie w postaci powłoki melaminowanej lub laminowanej chroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci.
  • Stosunek jakości do ceny – istotnym kryterium w wyborze materiału do budowy kabin sanitarnych stanowi cena, która w przypadku płyt wiórowych jest stosunkowo niska przy zachowaniu wysokiej jakości materiału.
  • Różne wersje wykonania – kabiny sanitarne z płyt wiórowych mogą mieć różne rozmiary i konstrukcje, dostępne są m.in. zarówno standardowe zabudowy od podłogi, jak i podwieszane.
  • Bogaty wybór dodatków – okucia kabin z płyt wiórowych mogą być wykonane ze stali lub aluminium, istnieje możliwość zastosowania niewidocznych zawiasów.

Estetyka kabin z płyt wiórowych

Do zalet kabin sanitarnych wykonywanych z płyt wiórowych należy nie tylko wysoka funkcjonalność, trwałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników, ale również estetyka na najwyższym poziomie.

Płyty wiórowe wykorzystywane do konstrukcji kabin sanitarnych dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. – Mówi specjalista reprezentujący producenta ścian działowych, firmę SANIPOL. – Do wyboru są zarówno kolory podstawowe, takie jak biel, beże i pastele, jak i bardziej żywa, intensywna kolorystyka. Dodatkową zaletę płyt wiórowych stanowi możliwość urozmaicenia ich grafikami i nadrukami na zamówienie. Wszystko to w połączeniu z efektowną, drewnopodobną strukturą płyt, tworzy estetyczną całość. Szeroki wybór kolorów i różne dostępne konfiguracje płyt dają bogate możliwości aranżacyjne. Płyty wiórowe to sposób na efektownie urządzone pomieszczenie sanitarne.