Opakowania z folii polietylenowej

Jakie worki są przeznaczone do kontaktu z żywnością?

Kontakt z żywnością mogą mieć tylko folie, które mają konkretne atesty i spełniają odpowiednie normy. Przykładem niech będzie folia PE, którą na szeroką skalę stosuje się w cateringu i handlu. Folia poliolefinowa nie ma zapachu ani smaku, a folia stretch przeznaczona jest do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Największą popularnością cieszy się jednak folia polietylenowa. Dlaczego?

Charakterystyka folii polietylenowej – jej główne zalety

Worki wykonane z folii polietylenowej to przezroczyste opakowania, które mają szerokie zastosowanie. Takie produkty wykorzystuje się między innymi w przemyśle spożywczym, rolnictwie, handlu oraz w przemyśle budowlanym.

Folia polietylenowa znajduje zastosowanie w prawie wszystkich gałęziach przemysłu. Wszystko dzięki jej specyficznym właściwościom. Worki z niej wykonane najczęściej stosuje się jednak do pakowania różnych artykułów spożywczych. Uważa się, że olbrzymią zaletą folii tego rodzaju jest atrakcyjna cena. Materiał uznawany jest za najtańszy na rynku. Nasza firma na indywidualne życzenie klienta produkuje folie barwione na dowolny kolor. Oferujemy worki oraz opakowania z dodatkami, na przykład dodatkiem substancji poślizgowych czy antyblokowych – mówi przedstawiciel firmy FOL-PLAST.

Przeznaczona do bezpośredniego kontaktu z żywnością folia polietylenowa jest więc stosunkowo tania i bardzo wytrzymała. Wykazuje odporność na niskie temperatury. Do tego sprawdza się w niemal każdych, nawet trudnych warunkach. Co ciekawe, materiał zachowuje wszystkie przypisywane mu właściwości nawet przy kontakcie z solami czy kwasami.  Nic dziwnego, że wykonane z niego opakowania i worki znajdują tak szerokie zastosowanie w branży spożywczej i gastronomicznej.

Zastosowanie foli polietylenowej – różne branże

Jak już wspomniano, wytrzymała folia polietylenowa najlepiej sprawdza się w bezpośrednim kontakcie z żywnością, wszelkiego rodzaju pożywieniem. Worki i woreczki z niej wykonane mogą służyć do przechowywania i pakowania jedzenia. Zapewniają produktom spożywczym odpowiednie warunki, zupełnie im nie szkodzą, ani nie wpływają na ich smak czy zapach.

Ten sam materiał bardzo często służy do zabezpieczenia różnego rodzaju produktów podczas transportu. Zapewnia im ochronę przed wstrząsami, uszkodzeniami mechanicznymi oraz zamoczeniem. Co ciekawe, ze względu na to, że folie polietylenowe wykazują dużą wytrzymałość, można je stosować przy towarach o większych gabarytach. To jednak nadal nie koniec. Wskazaną folię używa się też w ogrodnictwie i budownictwie. 

Materiał partnera