Opakowania kartonowe do przeprowadzki

Jakie opakowania są idealne do przeprowadzek?

Planujesz w najbliższym czasie przeprowadzkę? Nadeszła pora, żeby zaplanować, jakie opakowania wybrać do zabezpieczenia swojego mienia? Co sprawdzi się najlepiej? Czy tradycyjne kartony, dostępne w wielu rozmiarach i o konstrukcjach ułatwiających sprawne pakowanie przedmiotów to rozwiązanie, które sprawdzi się w takiej sytuacji? A może tańszą alternatywą będą zwykłe worki foliowe lub plastikowe kosze?

W co spakować wyposażenie na czas przeprowadzki?

Wielu z nas dopiero podczas zmiany mieszkania jest w stanie obiektywnie stwierdzić, jak wiele rzeczy nagromadziło się wokół. Naczynia, pościele, ręczniki, bibeloty, książki, sprzęt elektroniczny – można wymieniać prawie bez końca. W trakcie przygotowań do przeprowadzki na wszystkie te przedmioty należy znaleźć odpowiednie opakowania, które zabezpieczą je na czas transportu, ale też nie będą kłopotliwym odpadem po całym procesie.

Jednym z tańszych rozwiązań jest spakowanie wszystkiego w duże worki foliowe. Chociaż wydaje się to naprawdę świetnym pomysłem, ma sporo minusów. O ile pościel czy ubrania nie ucierpią zanadto w takim opakowaniu, to nie za bardzo można w ten sposób zabezpieczyć delikatne przedmioty, takie jak talerze, szklanki czy obrazy lub zdjęcia w ramkach. Kłopotliwe wydaje się również wykorzystanie takich worków po przeprowadzce – do czego można je zużyć? A jeśli zostaną wyrzucone do śmieci, czy trafią do recyklingu, czy staną się kolejnym odpadem zanieczyszczającym środowisko?

Osoby, które planują swoją przeprowadzkę lub szczęśliwie ją zakończyli wymieniają też opakowania z plastiku, takie jak kosze czy pojemniki w różnych rozmiarach. Nie da się ukryć, że są to bardzo trwałe konstrukcje, jednak same w sobie często już cięższe, a do tego, podobnie jak w przypadku worków, po przeprowadzce rodzi się problem związany z ich dalszym zagospodarowaniem. Na co zatem się zdecydować, jeśli plastik i folia to opakowania, z którymi jest Ci nie po drodze?

Przeprowadzka tanio i ekologicznie – opakowania kartonowe

O czym myślisz, kiedy ktoś opowiada o przeprowadzce? Zapewne o kartonach, czyli opakowaniach wykonanych z tektury, które stanowią idealną odpowiedź na pytanie, w co spakować swój majątek podczas zmiany domu lub mieszkania! Naszym zdaniem mają same zalety:

  • są niedrogie,
  • na rynku dostępne są pudła w każdym możliwym rozmiarze, także opakowania kartonowe wielkogabarytowe,
  • tektura jest ekologicznym surowcem, który bez trudu poddaje się recyklingowi,
  • możliwość składania i rozkładania kartonów pozwala na wygodne przechowywanie przed przeprowadzką i po niej,
  • są lekkie i poręczne,
  • chronią zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi czy nasłonecznieniem.

Opakowania kartonowe dostępne są w każdym markecie budowlanym czy wnętrzarskim. W przypadku bardziej nietypowych potrzeb możliwe jest także zamówienie partii kartonów produkowanych indywidualnie, co ułatwi pakowanie niestandardowego wyposażenia. Pracownik firmy Inter-Styl-Pak w Łodzi dodaje:

Chociaż wydaje się, że każde opakowanie tekturowe jest takie samo, warto bliżej przyjrzeć się pudłom przed zakupem lub złożeniem zamówienia u producenta. Tektura z jakiej są produkowane może być różnej grubości, a więc i wytrzymałości. Opakowania wykonane z trzy lub pięciowarstwowego surowca są trwalsze i mogą wytrzymać znaczne obciążenia.

Kartonowe pudła, najbardziej popularne i cenione wyposażenie podczas przeprowadzki, to sprawdzony sposób, by spakować wszystko sprawnie i bezpiecznie!

Materiał partnera