Naklejki gwarancyjne na sprzet i maszyny

Jakie funkcje pełnią naklejki gwarancyjne?

Naklejki gwarancyjne to produkty występujące w formie małych etykiet (stickerów) przylepianych na przykład do maszyn czy sprzętu oraz ich części w celu zabezpieczenia przed eksploatacją przez niepowołane do tego osoby. Ze względu na pełnione funkcje nazywane są też plombami gwarancyjnymi. Co jeszcze warto wiedzieć o ich zastosowaniu?

Gdzie wykorzystuje się plomby gwarancyjne?

Ten rodzaj zabezpieczeń nakleja się na komputery i sprzęt elektroniczny, podzespoły, telefony komórkowe, liczniki, maszyny i inne elementy wyposażenia w zakładach przemysłowych. Naklejki gwarancyjne występują w różnych kształtach i formatach, dzięki czemu bez trudu można je dopasować do danego przedmiotu. Materiał wykorzystywany do ich wydruku, a jest to specjalna folia, łatwo się aplikuje na różne powierzchnie i ściśle do nich przylega. Próba nieautoryzowanego usunięcia naklejek skutkuje ich kruszeniem. Dzięki temu, że folia nie przewodzi prądu, można z powodzeniem wykorzystywać ją również na sprzęcie elektrycznym. 

Przed czym zabezpieczają stickery?

Naklejki gwarancyjne stanowią skuteczne zabezpieczenie przed otwieraniem obudowy maszyn czy sprzętu przez nieuprawnione do tego osoby, niepożądanymi naprawami czy wymianą części, a także eksploatacją. Naruszenie takiej plomby niesie ze sobą zwykle konsekwencje, w tym utratę prawa do serwisu. Stickery umieszczane są również na fabrycznie nowych artykułach, które trafiają do sprzedaży. Obecność naklejek gwarantuje, że produkt nie był dotychczas rozpakowywany ani używany. To zabezpieczenie jest najczęściej wykorzystywane w przypadku takich artykułów, jak telefony komórkowe, komputery czy sprzęt AGD. To często drogie produkty, a ich naprawy są kosztowne i niełatwe do przeprowadzenia. Zabezpieczenie w formie plomb gwarancyjnych pozwala uniknąć używania ich przez niepowołane osoby i związanych z tym ewentualnych kosztów, którymi mógłby zostać obciążony producent albo sprzedawca sprzętu.

Stickery bardzo dobrej jakości znajdują się w ofercie drukarni internetowej Designer. Plomby można łatwo samodzielnie zaaplikować. Stickery nakleja się też na kosmetyki, leki i suplementy czy środki czystości, które mają ściśle określony okres przydatności do użytku od czasu otwarcia. Mniej znanym sposobem wykorzystania naklejek tego typu jest plombowanie przesyłek i dokumentów oraz pomieszczeń. Dzięki możliwości samodzielnego zaprojektowania, a także druku w kolorze lub czerni czy umieszczenia nietypowego znakowania są to artykuły spersonalizowane, dostosowane do produktu i pełnionej funkcji. 

Materiał partnera