Kredyt gotówkowy

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu gotówkowego?

Jak uzyskać kredyt gotówkowy? W tym celu należy spełnić pewne warunki i dostarczyć niezbędne dokumenty. Ten rodzaj kredytu zyskał dużą popularność. Stoi za tym między innymi nieduża ilość formalności, które nie prowadzą do stresujących sytuacji. W takim razie, kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy? Jakie dokumenty są potrzebne, aby osiągnąć ten cel?

Kredyt gotówkowy a niezbędne dokumenty

Kredyt gotówkowy zyskał dużą popularność. Ten rodzaj pożyczki można wykorzystać w dowolnym celu – nieważne, czy chodzi o wakacje, remont mieszkania, czy zakup samochodu. Istnieje możliwość spłacania rat w dowolnym momencie, a wysokość odsetek zależy od wykorzystanego salda. Aby dostać kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń, należy spełnić pewne warunki. Najważniejszym z nich jest odpowiednia zdolność kredytowa klienta. Ponadto trzeba ukończyć 18 lat, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i być zameldowanym w Polsce. Dokumentem niezbędnym do uzyskania kredytu jest dowód osobisty.

Warto zauważyć, że bank nie w każdej sytuacji wymaga fizycznego dowodu. W niektórych przypadkach należy wpisać dane z dokumentu, tj. numer, seria lub data ważności dowodu osobistego. Natomiast cudzoziemcy mogą okazać kartę stałego bądź czasowego pobytu. Zazwyczaj niezbędne jest również zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu lub informacja z urzędu o wysokości renty czy emerytury. Pismo stanowi podstawę do weryfikacji miesięcznych dochodów klienta i ustalenia warunków umowy.

Jakie dokumenty mogą okazać się potrzebne?

Klient może przedstawić zaświadczenie od pracodawcy lub dostarczyć wyciąg z konta. Na tej podstawie bank zyska informację o transakcjach wykonanych w danym okresie, czyli regularnych opłatach oraz uzyskiwanych dochodach. Niezbędnym dokumentem jest również wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego. W piśmie należy zawrzeć dane osobowe oraz informacje dotyczące umowy, czyli wysokości pożyczki czy okresu spłaty. W przypadku kredytu gotówkowego często istnieje możliwość wypełnienia takiego wniosku online.

Aby uzyskać atrakcyjną i bezpieczną ofertę, warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, np. pośrednika kredytowego dFinance.pl, który gwarantuje dopasowanie korzystnej oferty. Eksperci wyróżniają się indywidualnym i profesjonalnym podejściem, dążąc do zadowolenia klientów. Liczba potrzebnych dokumentów do kredytu gotówkowego jest różna w zależności od konkretnego banku. Specjaliści pomogą Ci w wypełnieniu niezbędnych formalności i uzyskaniu korzystnej, zrozumiałej oferty.

Materiał partnera