Wyceny biżuterii

Jakie antykwariaty wyceniają biżuterię?

Większość z nas kojarzy antykwariaty  jako firmy, które zajmują się handlem starymi przedmiotami. Jest to skojarzenie słuszne i jak sugeruje nazwa, to firmy handlujące przede wszystkim przedmiotami sztuki dawnej, mającymi wartość zabytkową, historyczną, estetyczną lub materialną – antykami. Ciekawostką jest fakt, że antykwariaty z założenia nie zajmują się numizmatyką i biżuterią, a nam udało się znaleźć antykwariat, który ma w swoich zasobach szeroką gamę wyrobów z metali szlachetnych, a do tego oferuje wycenę biżuterii.

Antykwariat, który powstał z pasji właścicieli

Założenie i prowadzenie antykwariatu wymaga szczególnej wiedzy, a tą nabywamy najlepiej, gdy dany temat wyjątkowo nas interesuje. Dotarliśmy do ludzi, dla których stworzenie antykwariatu było naturalną konsekwencją wieloletniego zamiłowania do przedmiotów historycznychAntykwariat w obrębie Starego Miasta w Poznaniu powstał, by połączyć pasję z pracą zawodową pana Kamila Krawickiego i pana Łukasza Jaśkiewicza. Pan Kamil w antykwariacie specjalizuje się m.in. w biżuterii dawnej, kamieniach jubilerskich, numizmatyce, zegarkach i antykach. Pan Łukasz w antykwariacie specjalizuje się m.in. w medalierstwie, falerystyce, filatelistyce, numizmatyce i militariach.

Skąd pomysł na wycenę biżuterii w antykwariacie?

Pomysł na to, by zajmować się skupem srebra, złota, brylantów i proponować wycenę biżuterii w antykwariacie, zrodził się spontanicznie i naturalnie. Jak mówią nam właściciele, idea jest taka, by spełnić oczekiwania wszystkich klientów, którzy sprzedają swoje skarby do antykwariatu i kupują je w antykwariacie. Ci pierwsi to z założenia między innymi osoby, które opróżniając dom lub mieszkanie po zmarłym bliskim, chcą sprzedać ciekawe okazy. Biżuterię z metali szlachetnych zawsze uznajemy za coś cennego, wartego słusznych pieniędzy. Zwykle jednak nie mamy pojęcia, ile dana rzecz może kosztować. Dużą stratą byłoby np. sprzedanie unikatowego złotego naszyjnika sprzed dekad, szacując cenę wyłącznie na podstawie jego wagi.

Do antykwariatu w Poznaniu możemy przyjść z całą kolekcją zebranych pamiątek, potencjalnie wartościowych przedmiotów, także biżuterii i poprosić o rzetelną wycenę, której dokonają pasjonaci świetnie rozeznani w materii antyków z różnych kategorii. Jeśli chodzi o biżuterię w antykwariacie w kontekście osób kupujących, biżuteria to bez wątpienia dzieła, które przyciągają wzrok. Zdarza się, że kupujemy ją spontanicznie – dla kogoś, w prezencie, bo po prostu nasz urzeknie.

Materiał partnera