Przeprowadzka międzymiastowa

Jak zorganizować przeprowadzkę międzymiastową?

Przeprowadzka międzymiastowa to duże przedsięwzięcie, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. Dobrym pomysłem jest stworzenie kalendarza lub harmonogramu przeprowadzki i odhaczanie kolejno zrealizowanych zadań. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnego stresu związanego na przykład z pominięciem ważnych przedmiotów podczas pakowania. 

Ile kosztuje przeprowadzka międzymiastowa?

Przeprowadzkę można zorganizować samodzielnie, prosząc o pomoc w przewiezieniu części rzeczy rodzinę lub znajomych. Jeśli jednak organizacja całego przedsięwzięcia przerasta nasze możliwości, warto skorzystać z usług firmy specjalizującej się w relokacji mienia. Firma transportowa Relotrans Relocations oferuje między innymi przeprowadzki indywidualne. Koszt usługi zależny jest zawsze od kilku czynników.

Jeśli wycena przeprowadzki przez specjalistyczną firmę uwzględnia konieczność pakowania załadunku – wówczas na cenę wpływają materiały do pakowania, w razie potrzeby montaż i demontaż oraz wynoszenie i wnoszenie załadunku. W sytuacji, gdy przedmioty zostaną wcześniej spakowane do przewiezienia, koszt usługi jest odpowiednio niższy, ponieważ uwzględnia tylko transport oraz usługę wniesienia i wyniesienia.
Co zrobić, jeśli nie dysponujemy materiałami do pakowania? Wyjściem z sytuacji jest zamówienie artykułów w wynajętej do relokacji firmy. Takie rozwiązanie usprawnia przygotowanie do załadunku i wpływa na finalny koszt przeprowadzki.

Jak dobrze przygotować się do przeprowadzki międzymiastowej?

Przeprowadzkę najlepiej rozpocząć od segregacji swoich rzeczy i wyrzucenia niepotrzebnych przedmiotów. To znacznie skróci czas przeprowadzki oraz pozwoli zaoszczędzić na pakowaniu. Gdy wybierzemy już firmę transportową, należy ustalić datę wyprowadzki i datę wprowadzki. Jeśli są to dwa odległe terminy, można skorzystać z powierzchni magazynowej wynajętej do pomocy przy przeprowadzce firmy. Wówczas nasze mienie zostanie bezpiecznie przechowane do czasu, gdy będziemy mieć możliwość rozgoszczenia się w nowym lokum. 

Z wynajętą firmą należy również skonsultować kwestie wniesienia i demontażu przedmiotów wielkogabarytowych. Nie wszystkie meble lub sprzęty mogą zostać zdemontowane, wówczas pojawia się pytanie o możliwość przewiezienia ich w całości, a także odpowiedniego zabezpieczenia przed zniszczeniem w trakcie transportu. Kolejny ważny aspekt to ilość miejsca na podjeździe lub parkingu obok mieszkania. Być może konieczne będzie  wynajęcie dwóch mniejszych samochodów zamiast jednego dużego.

Materiał partnera