adopcja wirtualna koni

Jak zapewnić odpowiednie warunki adopcji koniowi?

Każdy, kto miał choć trochę do czynienia z końmi, wie, że utrzymanie tych wspaniałych zwierząt na co dzień pochłania wiele czasu i jeszcze więcej nakładów finansowych. Konie uratowane przed rzeźnią lub zabrane zaniedbującym je właścicielom i przebywające w schroniskach potrzebują wsparcia od ludzi dobrej woli, którzy pomogą stworzyć im optymalne warunki życia. Zobacz, jak można to zrobić.

Czego potrzebuje koń do godnego życia? 

Każdy koń potrzebuje pożywienia – dużych ilości siana i paszy – wybiegu i schronienia w postaci boksu lub wiaty, ale to dopiero początek. By utrzymać te zwierzęta w dobrym zdrowiu, potrzebna jest opieka weterynaryjna, szczepienia, odrobaczanie i leczenie, gdy zachodzi taka potrzeba, oraz regularne rozczyszczanie kopyt. Konie schorowane lub starsze, jakie najczęściej trafiają do przytulisk, potrzebują również często leków i suplementów. 

Niezbędna jest również obsługa – codzienne karmienie, sprzątanie stajni, dbanie o stan łąk i wybiegów, naprawa ogrodzeń… Takie działania to codzienność w każdej stajni, także w tej wyjątkowej, czyli Schronisku dla Koni Fundacji Tara w Piskorzynie koło Wrocławia, gdzie przebywa około 300 koni i wiele innych zwierząt. Nietrudno sobie wyobrazić, ile pracy, czasu i pieniędzy wymaga opieka nad takim stadem i zapewnienie każdemu koniowi godnych warunków do życia.

Na czym polega adopcja wirtualna koni i kuców? 

Przytuliska dla zwierząt nie mogłyby działać bez wsparcia miłośników zwierząt i ludzi o wielkich sercach. Podobnie jest w Tarze, gdzie można podjąć się wirtualnej adopcji wybranego konia i partycypować w jego utrzymaniu. Choć nie sprawujesz bezpośredniej opieki nad koniem, jesteś zawsze mile widziany w schronisku, gdzie możesz spędzić czas ze swoim podopiecznym.

Oto najważniejsze warunki wirtualnej adopcji koni:

  • adopcji mogą podjąć się osoby indywidualne, grupy znajomych, firmy, szkoły i inne instytucje;
  • minimalna kwota comiesięcznego wsparcia wynosi 20 zł;
  • konie dożywotnio pozostają w schronisku;
  • koniem można się osobiście opiekować (czyścić, karmić), ale nie wolno na nim jeździć;
  • adoptujący co miesiąc dostają aktualne informacje o koniu i jego zdjęcia;
  • w zamian za adopcję możliwa jest promocja firmy na stronie internetowej Tary i w jej mediach społecznościowych.

Adopcja jest pięknym gestem, który daje mnóstwo satysfakcji. Dzieci biorące udział w akcji „Adopcja z klasą” uczą się empatii i pozytywnych zachowań w odniesieniu do zwierząt. Wpłacając niewielką kwotę, można realnie pomóc pokrzywdzonym przez ludzi koniom.

Materiał partnera