Busy do Niemiec – nadawanie przesyłek

Jak wysłać paczkę do Niemiec busem?

Niemcy to szczególnie popularny kraj wśród Polaków. Cały czas rośnie liczba rodaków migrujących tam. Wzrasta także znacząco zapotrzebowanie na transport przesyłek za zachodnią granicę. Zastanawiasz się, jak tanio i bezpiecznie nadać przesyłkę do Niemiec? Busy to najlepszy, sprawdzony sposób na szybki transport paczek. Sprawdź, jak to działa.  

Busy do Niemiec – wygodny sposób nadawania przesyłek

Przesyłki zagraniczne nie zawsze muszą wiązać się ze skomplikowanymi procedurami i wysokimi kosztami. Wysyłka paczek busem jest zarówno bardzo prosta, jak i intuicyjna. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć i zapakować przesyłkę oraz zaadresować ją.

Kolejnym krokiem jest kontakt z wybraną firmą przewozową. Takie usługi realizowane są często na określonych trasach przejazdu, dlatego też najczęściej wymagany jest kontakt telefoniczny. W ten sposób dokonywana jest często również wycena usługi, jej koszt zależy głównie od gabarytów paczki. W większości przypadków są to ceny dużo bardziej konkurencyjne niż przy wysyłaniu paczek kurierem.

Dlaczego lepiej jest wysyłać paczki busem?

Przekazanie paczek za pomocą busów jest nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Trafią one bezpośrednio do busa, a stamtąd już tylko do adresata. Przesyłki nie są wielokrotnie przerzucane w składach czy magazynach. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy wysyłamy przedmioty, które wymagają delikatnego transportu. Takie przewozy paczek oferuje Pik-Trans.pl.

Wysyłka paczek busem to najlepsze rozwiązanie także wtedy, gdy zależy nam na tanim transporcie. Przesyłki zagraniczne nadawane pocztą są wciąż usługą dosyć drogą, zwłaszcza jeżeli wysyłamy priorytetowo duże gabaryty. Czasem zdarza się tak, że taka usługa przestaje być opłacalna, bo przewyższa wartość pakunku.

Dzięki temu, że przesyłki są nadawane i odbierane bezpośrednio przez kuriera oraz nie są przetrzymywane w sortowniach, czas transportu jest dużo krótszy niż w przypadku poczty czy kuriera. W sezonie, kiedy busy do Niemiec z Gdańska kursują szczególnie często, paczki mogą być dostarczane kilka razy w tygodniu.

Co to jest usługa door-to-door?

Jest to bardzo wygodna usługa, którą oferuje coraz więcej firm transportowych. Polega na osobistym odebraniu przesyłki przez kuriera, a następnie przekazaniu jej pod wskazany adres. Dzięki temu zarówno nadawca, jak i odbiorca nie martwi się o transport do punktu nadania, czy odbioru.

Jest do dobra propozycja także dla małych przedsiębiorstw, które chcą zminimalizować czas i koszty związane z transportem przesyłek do Niemiec.

Materiał partnera