wymiana-walut

Jak wymienić waluty bez wychodzenia z domu?

Wyjazd za granicę oznacza konieczność wymiany pieniędzy na walutę obowiązującą tam, gdzie się udajemy. Niestety, często wymiana waluty jest trudna bądź niekorzystna z wielu powodów. Jeżeli nie masz czasu wybrać się do kantoru albo w twojej miejscowości w ogóle go nie ma, możesz skorzystać z Internetu, aby wymienić pieniądze bez wychodzenia z domu, a nawet bez ruszania się z fotela!

Problemy z wymianą walut

Dla wielu osób wymiana walut jest problematyczna przede wszystkim z uwagi na to, że kantory stacjonarne są lokowane w miastach – i to nie w każdych. Mieszkańcy wsi i mniejszych miasteczek muszą w celu wymiany pieniędzy wybrać się do większej miejscowości, co utrudnia życie, bo zabiera czas. Wiele osób ma utrudniony dostęp do kantoru.

Drugim problemem, który wiąże się z kantorami stacjonarnymi, to ceny. Aby znaleźć kantor, który ma najlepszą ofertę, trzeba odwiedzić ich wiele, co ze zwykłej wymiany walut potrafi zrobić całodniowe wyzwanie, jeszcze mocniej rujnując plany na dany dzień. Sytuacja dodatkowo się pogarsza, jeżeli mamy dostęp do tylko jednego kantoru, a z taką sytuacją można się spotkać w niewielkich miastach. Tam jedno dostępne miejsce, w którym można wymienić walutę, ma monopol i może narzucać zawyżone stawki z powodu braku konkurencji – klienci, nie mając alternatywy, muszą skorzystać z nieopłacalnej oferty. To znacznie uszczupla wyjazdowy budżet.

Na szczęście w dobie Internetu i bankowości cyfrowej nie ma potrzeby udawać się do kantoru stacjonarnego, aby wymienić waluty. Można to zrobić w zaciszu własnego domu, bez wstawania z ulubionego fotela – a to dopiero początek zalet! W tym celu powstały kantory internetowe, np. Centnet.

Zalety internetowych kantorów

Najważniejszą zaletą internetowego kantoru jest dostępność wszędzie tam, gdzie sięga sieć internetowa. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w metropolii czy w małej wsi, możesz wymienić walutę bez tracenia czasu i bez wychodzenia z domu.

Wymienione środki trafiają wprost na twoje konto w kilkanaście minut! Szybkość to kolejna przewaga kantoru online nad stacjonarnym. Co więcej, pieniądze są znacznie bezpieczniejsze, bo wszystko odbywa się cyfrowo. Jeżeli więc masz do wymiany znaczną kwotę, której nie chciałbyś nosić przy sobie, kantor internetowy jest zdecydowanie lepszy. Warto zwrócić uwagę na to, aby strona, z której korzystasz, miała najwyższy certyfikat bezpieczeństwa (zamknięta zielona kłódka przy adresie witryny w pasku przeglądarki). Zapewni to poufność twoich danych.

Kolejną zaletą kantoru onlineatrakcyjne ceny w porównaniu z kantorami stacjonarnymi oraz bankowymi usługami wymiany walut. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że kantor internetowy może obsłużyć znacznie więcej klientów niż stacjonarny, a przy tym nie wymaga utrzymywania lokalu. Ceny są aktualizowane z dużą częstotliwością, np. w przypadku kantoru Centnet co 10 sekund.