Produkcja opakowań kartonowych

Jak wygląda produkcja opakowań kartonowych?

Opakowania kartonowe to grupa bardzo praktycznych produktów wykorzystywanych przez klientów z wielu branż. Istnieją różne sposoby ich wytwarzania i ulepszania. Warto zatem wybrać takiego producenta, który oferuje najlepszą jakość i dysponuje odpowiednim zapleczem technologicznym. Co warto wiedzieć na temat metod produkcji opakowań kartonowych? Na co zwracać uwagę przy wyborze usługodawcy?

Rodzaje produkowanych opakowań kartonowych

Rynek oferuje dziś sporo wariantów w zakresie opakowań kartonowych. Tego typu produkty to na przykład pudełka kaszerowane.

Dobrze sprawdzają się także opakowania kartonowe z nadrukiem lub zdjęciem. Są one niezastąpione w przypadku firm kładący szczególny nacisk na kwestię wizerunku i dbania o markę. Oczywiście ten rodzaj opakowań musi mieć najwyższą jakość. W innym przypadku na kartonie będą widoczne wszystkie niedoskonałości.

Można też postawić na opcję solidnych opakowań otrzymywanych od razu w zestawie z innymi produktami drukarskimi. Takie wyroby jak ulotki, wizytówki i firmowe kalendarze stanowią doskonale uzupełnienie oferty.

Metody udoskonalania opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe można udoskonalać, podnosząc tym samym ich walory estetyczne i użytkowe. Jednym z rozwiązań jest pokrywanie wyrobów lakierem matowym lub połyskującym. Specjalna powłoka chroni powierzchnię opakowania przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym od razu wskazuje na to, że ma się do czynienia z produktem wyższej klasy.  

Kolejnym sposobem jest kaszerowanie. Renomowane drukarnie samodzielnie kaszerują surowiec. Dzięki temu otrzymywane wyroby są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Korzystnie wpływa to też na ich odporność na czynniki pogodowe. Pudła kaszerowane doskonale blokują bowiem możliwość wchłaniania wody. Opakowania tego typu sprawdzają się bowiem do umieszczania w nich żywności oraz sprzętów RTV i AGD.

Gdzie zamawiać opakowania kartonowe?

Warto wybierać takich producentów kartonów, którzy oferują produkty wykonane z tektury pochodzącej wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Nie bez znaczenia będzie też nowoczesna linia technologiczna.

Taką charakterystyką może się pochwalić na przykład drukarnia Edytor Studio, która od lat specjalizuje się w produkcji opakowań kartonowych. Do ich wytwarzania stosują oni wyłącznie wysokogatunkowe surowce. 

Wyroby tego producenta pomagają stworzyć wyrazisty i rozpoznawalny znak identyfikacyjnym danej marki. Wszystko za sprawą specjalnych folii laminujących i efektownych nagłówków.

Materiał partnera