zmiana pościeli hotelowej

Jak wygląda dezynfekcja pościeli hotelowej?

Pościel w hotelach to obowiązkowy element, który powinien zaskakiwać gości estetycznym wyglądem, przyjemną fakturą, a co najważniejsze nieskazitelną czystością. Z tego powodu każdy hotel, SPA lub inny obiekt noclegowy powinien korzystać z profesjonalnej dezynfekcji tekstyliów, co ma ogromne znaczenie w szczególności w dobie pandemii koronawirusa. Jak przebiega dezynfekcja pościeli hotelowej i po co się to robi? Wyjaśniamy.

Na czym polega dezynfekcja pościeli hotelowej?

Przede wszystkim staranne wypranie i zdezynfekowanie pościeli musi być przeprowadzone przy pomocy specjalistycznych środków. W związku z tym coraz więcej hoteli korzysta z usług pralni, których pracownicy wiedzą, jakich preparatów użyć do konkretnego rodzaju tkaniny.

Między innymi w Pralni Gniewino wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone techniki i środki bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Oprócz tego preparaty są certyfikowane przez Zakład Higieny, a co więcej zostały zakwalifikowane jako skuteczne w zakresie zwalczania koronawirusa. Co więcej, wszystkie artykuły prane są przy użyciu wysokiej temperatury, która dodatkowo dezaktywuje wirusy.

Ze względu na reżim sanitarny, w pralni został wprowadzony podział na strefę czystą oraz brudną, którego celem jest ograniczenie bezpośredniego kontaktu, a tym samym ochronę przed przenoszeniem na zdezynfekowane tekstylia wirusów i drobnoustrojów.

Dlaczego warto dezynfekować pościel hotelową?

Regularne czyszczenie pościeli to doskonały sposób na zapewnienie gościom najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony przed możliwością zarażenia się koronawirusem. Zastosowanie specjalnych środków dezynfekujących i wysokiej temperatury przyczynia się także do usunięcia z powierzchni tekstyliów wszelkich drobnoustrojów, grzybów, roztoczy, kurzu i bakterii.

Powierzenie dezynfekcji pościeli hotelowej profesjonalnej pralni wiąże się również z oszczędnością czasu i pieniędzy, ponieważ w takim przypadku nie ma konieczności zakupu detergentów i zlecenia prania dodatkowemu pracownikowi. Poza tym pracownicy pralni mają wiedzę na temat tego, jakich środków użyć, aby nie zniszczyć tkaniny i pozbyć się trudnych do usunięcia plam i zanieczyszczeń.

Korzystając z usług pralni, wykonuje się standardowo usługę maglowania, czyli wyprasowania pościeli pod wpływem bardzo wysokiej temperatury 180 stopni. Magiel oprócz perfekcyjnej właściwości prasowalniczej ma działanie dezynfekujące i usuwające z powierzchni tekstyliów pozostałe drobnoustroje, grzyby, roztocza i bakterie, a także alergeny, które mogły znajdować się w detergentach do prania. 

Materiał partnera