kontener na śmieci

Jak wybrać wymiary kontenera na śmieci?

Wynajem kontenerów na śmieci najczęściej sprawdza się na placach budowy i wszędzie tam, gdzie stale generowane są duże ilości odpadów. Kontener zapewnia wygodę użytkownikom, a dostępność na rynku różnorodnych modeli pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb i konkretnego zastosowania. Jeżeli planujesz budowę lub większy remont podpowiemy Ci, jaki wymiar kontenera wybrać.

Rodzaje kontenerów na odpady budowlane

Na rynku dostępne są budowlane kontenery o różnych pojemnościach. Mogą to być np. kontenery na odpady pobudowlane zmieszane, na tradycyjne odpady oraz te na odpady specjalne, np. niebezpieczne. Kontenery na odpady budowlane są idealne do wywozu materiałów ceramicznych, szkła, drewna, tworzyw sztucznych, mieszaniny metali, materiałów izolacyjnych i innych. W kontenerach na gruz można składować gruz czysty (odpady betonu, gruz betonowy, ceglany, glebę, ziemię itp.), gruz zmieszany (mieszane odpady gruzu ceglanego, materiałów ceramicznych i betonu) oraz gruz zanieczyszczony (odpady z budowy i remontów bez odpadów niebezpiecznych). Innym rodzajem kontenerów wykorzystywanych na budowie są te na odpady zmieszane, które nie trafiły do pozostałych kontenerów.

Kontener na śmieci – jaki wymiar wybrać?

Wymiar kontenera na śmieci powinien być uzależniony od ilości odpadów, które będziemy chcieli wywieźć. Wymiary mogą być przeróżne, od 1,5 metra sześciennego, który jest idealny do wywozu odpadów podczas małego remontu, do ok. 40 metrów sześciennych, nadający się do wywozu dużej ilości lekkich odpadów, takich jak wełna mineralna czy styropian. Kontener na śmieci o pojemności 8 metrów sześciennych jest najczęściej zamawiany i nadaje się do remontów, na budowy, oraz przy porządkach domowych np. w garażu lub ogrodzie. Większe kontenery sprawdzają się przy odpadach komunalnych, materiałach izolacyjnych, makulaturze i folii.

Pamiętajmy, aby dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kontenera, gdyż większy pojemnik wyniesie nas o wiele drożej w wynajmie. Wybór wielkiego kontenera, w przypadku, gdy przeprowadzamy mały remont, nie ma większego sensu. Bardzo ważne jest zatem dokładne oszacowanie naszych potrzeb przed wynajmem.

Jeżeli chcemy wyrzucić odpady pobudowlane zmieszane, odpady wielkogabarytowe, biodegradowalne czy gruz, i potrzebujemy do tego celu kontenera, jednak nie wiemy, jaki wymiar wybrać, możemy skontaktować się z przedstawicielami ZUZPER RECYKLING z Komornik k. Poznania i uzyskać poradę oraz indywidualną ofertę. Doświadczony personel z pewnością podpowie nam najlepsze rozwiązanie. Warto również dodać, że kontenery na śmieci wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia i są bardzo wytrzymałe. Zapewnią nam komfort pracy, oraz pomogą zadbać o porządek na posesji.

Materiał partnera