taśma ostrzegawcza na schodach

Jak w szybki i prosty sposób zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po schodach?

Prawidłowe oznakowanie schodów to również kwestie antypoślizgowości. Powierzchnia takich miejsc, jak stopnie schodów czy podesty, musi być równa nieśliska i stabilna. Taśmy antypoślizgowe 3M z Kielc to jeden ze sposobów na spełnienie tych wymagań. Pozwalają zabezpieczyć śliskie i niebezpieczne powierzchnie. Taśmy te posiadają specjalną strukturę papieru ściernego, niwelującą ryzyko poślizgu czy upadku, zapewniają wzrost bezpieczeństwa na śliskich oraz niebezpiecznych powierzchniach. Warstwa wierzchnia taśm antypoślizgowych posiada cząsteczki piasku kwarcowego. Są przyklejone przez silny i trwały polimer do powierzchni.

Taśmy antypoślizgowe na schody – jakie mają zalety?

Niewątpliwą zaletą taśm antypoślizgowych jest to, że poprawiają bezpieczeństwo użytkowania stopni – nawet tych stromych i niewygodnych. Poza oczywistą funkcją, jaką jest zabezpieczenie przed poślizgnięciem i upadkiem, taśmy te zapewniają niezwykłą trwałość i wytrzymałość. Są odporne na ścieranie oraz zniszczenia nawet w takich miejscach, gdzie schody są szczególnie często eksploatowane.

Taśmy antypoślizgowe na schody o także produkty odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego mogą być stosowane zarówno we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz. Liczne zalety sprawiają z kolei, że taśmy antypoślizgowe mają szerokie możliwości zastosowania. Można je wykorzystać na wszystkich schodach, bez względu na ich budowę czy miejsce usytuowania. Takie produkty można znaleźć m.in. w ofercie oficjalnego dystrybutora produktów 3M DSP, który dba o jakość swojego asortymentu.

Taśmy antypoślizgowe na schody – jakie mają zastosowanie?

Taśmy antypoślizgowe poza różnymi szerokościami, występują w rozbudowanej kolorystyce. Dlatego mają tak szerokie możliwości zastosowania – np. w domu, na glazurze w łazience, która często bywa mokra i śliska. Akcesoria te są także nieocenione na klatkach schodowych i niepewnych powierzchniach w urzędach, szkołach czy firmach. Przydają się w dużych magazynach, gdzie pracownicy pracują na rampach. W takich sytuacjach taśmy te są niezbędnym elementem BHP.

Materiał partnera