Transport sprzętu AGD i RTV

Jak transportować sprzęt RTV i AGD?

Nowy telewizor, pralka czy lodówka – tego rodzaju zakupy cieszą każdego. Ważne jednak, aby najpierw bezpiecznie dotarły od producenta do sklepu, a następnie ze sklepu do domu Klienta. Tylko wówczas wtedy będą cieszyć i służyć przez wiele lat. Aby tak się stało, potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia. Jak transportować tego rodzaju sprzęty?

Transport małego RTV i AGD

Mikrofalówka, czajnik, odkurzacz – tego typu urządzenia nie są kłopotliwe w transporcie. Nie znaczy to jednak, że można przewozić je w nieprzemyślany sposób. Nawet delikatne turbulencje podczas jazdy, mogą odbić się na ich działaniu. Producenci sprzętu umieszczają je zwykle w oryginalnych opakowaniach, odpowiednio chroniących delikatne elementy. Masowy transport od wytwórcy do sklepu, wymaga jednak przemyślanych rozwiązań. Warto, aby firmy transportowe dodatkowo zabezpieczyły sprzęt, używając dużych opakowań drewnianych, w których można umieścić kilka towarów o mniejszych rozmiarach. Dzięki temu nie rozproszą się podczas transportu po naczepie auta, dzięki czemu bezpiecznie dotrą do Klienta.

Transport sprzętu AGD i RTV o dużych gabarytach

Transport sprzętu RTV i AGD o dużych rozmiarach – pralek, lodówek czy telewizorów, również wymaga odpowiedniego podejścia. Warto wykorzystać tu zarówno opakowania z tektury litej, które w sposób bezpośredni zabezpieczą sprzęt, jak i opakowania z tworzyw sztucznych, chroniące najbardziej newralgiczne punkty – ranty, programatory, panele dotykowe. Należy także pamiętać, że niektóre z urządzeń RTV i AGD można przewozić tylko w określonej pozycji. Lodówek i zamrażarek nie można obracać. Powinny być przewożone jedynie w pozycji pionowej, aby zapobiec przedostaniu się oleju sprężarkowego do elementów chłodzących. Trzeba wyjątkowo zadbać o odpowiednie ustawienie w transporcie. Tu także warto zastosować duże, drewniane opakowania, chroniące przed przewróceniem towaru. Warto także pamiętać o osobnym zapakowaniu półek i plastikowych elementów wnętrza lodówki, aby uniknąć ich przesunięcia i zniszczenia.

Jak zapakować sprzęt RTV i AGD podczas przeprowadzki?

Kupując sprzęt RTV i AGD nie zawsze zachowujemy jego oryginalne opakowania, ze względu na brak miejsca. Jak zabezpieczyć pralkę, lodówkę, czy ekspres do kawy podczas przeprowadzki? Nie chcąc ryzykować uszkodzenia sprzętu, warto chronić go, wykorzystując profesjonalne opakowania, np. tworzone przez MAGlogis, dzięki którym zabezpieczymy przedmioty o małych i dużych gabarytach, unikając usterek. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie pieniędzy związanych z ewentualną naprawą lub wymianą kosztownego sprzętu.

Materiał partnera