pracownicy

Jak sprawnie zatrudnić pracowników z Ukrainy?

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy dla wielu przedsiębiorców brzmi kusząco, jednak mają pewne obawy. Jak to wszystko musi się odbyć, by było w pełni legalne i bezpieczne dla firmy? W jaki sposób zadbać o formalności? – Podobnych wątpliwości jest wiele. Sposobem na to wszystko jest skorzystanie z usług agencji pracy, która zajmuje się zatrudnianiem pracowników z Europy Wschodniej. Dlaczego naprawdę warto?-  Sprawdźmy!

Zaangażowanie na każdym etapie zatrudniania pracownika

Profesjonalna i doświadczona agencja pracy, która zajmuje się pośrednictwem przy zatrudnianiu pracowników z Ukrainy lub innego kraju z Europy Wschodniej, pomaga potencjalnemu pracodawcy na każdym etapie zatrudniania pracownika. Wszystko zaczyna się od poznania potrzeb i preferencji firmy, która chce pozyskać pracowników z zagranicy. Na tej podstawie dokonywana jest pewnego rodzaju selekcja: agencja pracy szuka odpowiednich pracowników, a gdy ich znajdzie, zajmuje się całym procesem rekrutacji, oczywiście uwzględniając preferencje danego kontrahenta. Po stronie agencji zatrudnienia leży także przygotowanie i uzyskanie kompletnej dokumentacji, która zapewni możliwość legalnego zatrudnienia w danej firmie. Gdy wszystko jest załatwione, pracownik zostaje skierowany do swojego nowego przełożonego.

Dlaczego warto zaufać agencji pracy przy zatrudnianiu pracownika z Ukrainy?

Jako przedsiębiorcy teoretycznie wszystko możemy załatwić sami: zamieścić ogłoszenia, znaleźć w ten sposób pracowników i ich zatrudnić. W praktyce jednak korzystanie z usług agencji pracy przy zatrudnianiu pracowników z Ukrainy i innych wschodnich państw jest popularne, bo jest nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Jak mówią nam przedstawiciele agencji PD SOLIDBUD z okolic Bydgoszczy, dużym plusem jest też powierzenie odpowiedzialności wobec ZUS i innych instytucji firmie outsourcingowej, czyli agencji pracy. Wszyscy wiemy, jak zawiłe i skomplikowane bywają wszelkie przepisy w Polsce – korzystając z usług firmy outsourcingowej, nie musimy mieć żadnych obaw, że cały proces zatrudnienia będzie legalny i żaden krok związany z formalnościami nie zostanie pominięty. To też najzwyczajniej w świecie spora elastyczność w zakresie zatrudnienia: przedsiębiorca decyduje, kiedy i na jak długo potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Nie ma tu żadnych przedłużających się wypowiedzeń itp. Naszym zdaniem wszystkie wymienione fakty jak najbardziej przemawiają za korzystaniem z usług doświadczonych agencji pracy przy zatrudnianiu pracowników ze Wschodu.

Materiał partnera