klej

Jak skutecznie usuwać resztki kleju?

Naklejane ozdoby cieszą oko. Przychodzi jednak moment, w którym chcemy się ich pozbyć. Niestety – tu napotykamy na problem. Zwyczajne próby zerwania naklejki z powierzchni mebla, szyby czy przedmiotu rzadko kiedy przynoszą pożądany rezultat. Bardzo często skutkują też powstaniem sporych, nieestetycznych śladów… Jak uporać się z zalegającymi resztkami kleju? Metod postępowania jest kilka. Możemy skorzystać ze sprawdzonych domowych trików, bądź postawić na odpowiedni preparat usuwający kleistą pozostałość.

Domowe sposoby na kleiste plamy

Wygospodarowałeś chwilę wolnego czasu i chcesz rozprawić się z kleistym przeciwnikiem? Twoim sojusznikiem okaże się… ciepło. Polanie obszaru naklejki gorącą wodą powoduje, że większość kleju odchodzi w niepamięć. Nieco bardziej niekonwencjonalną metodą jest zastosowanie urządzenia suszącego. Nadmuch suszarki przyłożonej do przedmiotu doprowadza do topnienia kleju, dzięki czemu łatwiej jest się go pozbyć. W celu zwiększenia skuteczności zabiegu, topniejącą warstwę warto potraktować ściereczką ze spirytusem salicylowym (rozpuszczalnik nie zawsze można stosować; okazuje się to skutecznie w wybranych sytuacjach – na przykład w przypadku mebli czy lodówek). Klej ze słoików najprościej usunąć wykorzystując ciepłą wodę z płynem do naczyń oraz tarcie drucianego/ostrego gąbkowego zmywaka. Naklejki ze słoikowych wieczek tracą też swoją przyczepność pod wpływem gotowania w gorącej wodzie. Co warte podkreślenia, na równi z wysoką temperaturą działa tłuszcz. Płyn odtłuszczający możemy zastąpić zwyczajnymi produktami spożywczymi – olejem czy majonezem – nakładając odpowiednią warstwę na naklejkę. Po chwili czekania kleista powierzchnia nasiąknie, tracąc swoje właściwości. Taka metoda daje nadzwyczaj dobre rezultaty między innymi na powierzchniach plastikowych.

Preparaty do usuwania naklejek

Nie chcesz kombinować? Cenisz swój czas i stawiasz nie tylko na skuteczność, ale też na szybkość rozwiązania? Dla Ciebie też coś się znajdzie! Doskonały asystentem w walce z klejem okaże się specjalnie dobrany preparat do usuwania kleju. Takie akcesorium można nabyć już za niecałe trzydzieści złotych. To prawdziwy niezbędnik każdego domowego schowka, który błyskawicznie rozpuszcza wszelkie kleje i smary, gwarantując ich bezproblemowe usunięcie. Wystarczy niewielki natrysk aerozolu, by osiągnąć pożądany rezultat. Nie pozostawia on brzydkich smug i jest w pełni bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. Większość zmywaczy do kleju może być stosowana na różnych rodzajach powierzchni. Przykładowy preparat Adhesive Remover z oferty sklepu internetowego CST-Technika sprawdza się między innymi na metalu, lakierze, szkle, gumie i tworzywach sztucznych. Można go też stosować na powierzchniach miękkich typu dywany, zasłony, rolety. Zdaje egzamin przy usuwaniu naklejek, różnorakich etykiet, folii reklamowych, taśm klejących i innych elementów klejonych. Co więcej, jest przyjazny dla środowiska, nie zawierając szkodliwych substancji. Nabycie preparatu do usuwania naklejek z pewnością będzie stanowić udany zakup, który niejeden raz dowiedzie swojej niezwykłej skuteczności.

Materiał partnera