Jak skanować zdjęcia i dokumenty?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu, sam lub z pomocą drukarni coś skanował, czy to faktury, umowy a może fotografie. Skanowanie dokumentów wszelkiego rodzaju jest bardzo przydatną umiejętnością, która przydaje się nie tylko w pracy biurowej, ale również w zaciszu domowym. Dokument w wersji papierowej dzięki skanowaniu bardzo łatwo jest zmienić na wersję elektroniczną, czyli plik PDF. Dowiedzmy się zatem, jak sprawnie można zeskanować ważny dokument.

Skanowanie, jako przydatna umiejętność

Skanowanie dokumentów jest podstawową czynnością zaraz obok drukowania, którą każdy człowiek powinien umieć wykonać. Jest to czynność bardzo prosta, która wymaga użycia skanera oraz odpowiedniego programu. Tryb automatyczny z reguły sam wykrywa kolor dokumentu, jednak możemy zmienić ustawienia według własnych preferencji, dzięki czemu otrzymamy dokument kolorowy, dokument czarno-biały, obraz kolorowy lub dokument zachowany w szarości. W sytuacji, gdy nie posiadamy skanera w domu lub mamy jakiekolwiek problemy z wykonaniem skanu w pracy, zawsze możemy skorzystać z usług drukarni w Warszawie, która zapewni nam najwyższą jakość skanowanych materiałów, a przy tym zrobi to o wiele szybciej od standardowych urządzeń. Ze skanowaniem najczęściej styczność mają osoby wykonujące czynności biurowe, tj. księgowa, sekretarka czy office manager. Najczęściej skanowane są umowy z klientami i pracownikami, faktury, paragony, umowy z dostawcami, legitymacje, szkice czy mapki. W domu natomiast skaner bardzo często przydaje się do skanowania starych fotografii, które chcemy zachować w wersji elektronicznej.

Jak prawidłowo zeskanować dokument?

Standardowe skanowanie dokumentu wymaga użycia skanera oraz odpowiedniego programu. W przypadku, gdy nasz system posiada zainstalowany sterownik, musimy jedynie umieścić zdjęcie lub dokument pustą stroną do góry w obrębie szyby skanera, a następnie zamknąć jego pokrywę. W kolejnym kroku wystarczy kliknąć przycisk Skanuj lub wybrać go z dotykowego menu. Kiedy skanowanie zostanie ukończone, na komputerze automatycznie otworzy się folder, w którym zostanie zapisany nasz skan.

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, dzięki któremu wszystkie zeskanowane dokumenty wyróżniają się najwyższą jakością, w dodatku maszyny są trzykrotnie szybsze od standardowych urządzeń, jakie posiadamy w domu czy miejscu pracy – zauważa nasz rozmówca reprezentujący drukarnię Strefa Xero z Warszawy.

Podczas samodzielnego skanowania, zwróćmy uwagę na to, że czarno-białe obrazy osiągają najlepsze wyniki, gdy są skanowane z rozdzielczością 300 dpi, co oznacza, że rozdzielczość 150 dpi wygeneruje sporo błędów, natomiast 400 i więcej dpi, sprawi, że praca skanera potrwa dłużej, a dokument zajmie dużo więcej miejsca na dysku naszego komputera.

Materiał partnera